Suvisele peole šikis ülikonnas

Christel Karits 15. juuni 2007, 00:00

Baltmani brändijuhi ja peadisaineri Tarvo Jaansoo arvates muudab ülikonna pidulikuks just materjali valik. Kergelt läiklevad kangad, olgu selleks vill viskoosi, mohääri või siidiga, annavad tunnistust pidulikust ülikonnast ning on selle suve vaieldamatud lemmikud.

Värvidest rääkides on Jaansoo hinnangul kindel suvevalik kreemjas, beež või helehall ülikond, kuid alati sobib ka must, mille pidulikkust saab suvel rõhutada erksavärvilise lipsu ning aksessuaaridega. Neile, kes kannavad ülikonda harva ja soovivad, et see oleks moekas ka järgmisel hooajal, soovitab Jaansoo halli või musta koloriiti. Hall halliga ja must mustaga ehk ühevärviline ülikond, sama tooni kitsam lips ja valge särk on moes ka eesseisval sügisel.

Baltmani suviste pidulike toodete võtmesõna on tänapäevane "moodne" klassika, mis väljendub kergelt taljesse töödeldud kahe lõhikuga pintsakutes, kitsama ja sirge siluetiga pükstes ja mansetinööbikinnitustega triiksärkides. Kuid Tarvo Jaansoo kinnitusel ei ole ka meestemoes enam nii rangeid reegleid - kõik oleneb ikkagi sündmusest, selle pidulikkusest, kellaajast, kohast ning kandjast endast.

"Miks mitte minna päevasel ajal toimuvale ülikooli lõpuaktusele halli peenetriibulise linase ülikonnaga, linasele nii omased kerged kortsud lisavad sellele vaid hooletut elegantsi," lisab Jaansoo (foto 4).

Pidulike särkide valikus on sel hooajal fookuses valged, kvaliteetsest puuvillast särgid. Üks hooaja moemärksõna, mis ka Baltmani särkidel silma torkab, on põnevad detailid - nöörvoldid, tikandid, peidetud kinnised ning pärlnööbid kraekannal.

Kõik see annab soovi korral võimaluse loobuda lipsust ja jätta ülemise nööbi (või nööbid) avatuks, mis lisab meesterahvale tubli annuse šikki hooletust.

Triiksärkide seast soovitab Jaansoo eelistada mansetinööbikinnitusega särke, sest mansetinööbid on jätkuvalt moes (foto 1), olgu need siis erikujulised, värviliste kividega või ehtsate Swarovski kristallidega kaunistatud.

Ülikonna teeb sel suvel eriliseks mitte ekstravagantsus tegumoes, vaid pigem efektne ja värske kooslus kogu komplekti näol. Ülikonna materjal ja tegumood, särk ning muud aksessuaarid: lips või kaelaside, rihm ja kingad ning isegi kell moodustagu ühtne tervik.

Jaansoo soovitab suvisesse garderoobi õrna läikega siidlipsu, mis ei tohiks olla argipäevaselt triibuline, vaid hoopis mõne peene ornamendi või lillemustriga (foto 2).

Kui pidulikule sündmusele minnakse koos kaaslasega, siis on oluline, et mehe ja naise riietus moodustaks omavahel kauni terviku. "Daami kleidimaterjalist valmistatud lips ja rätik rinnataskus on parim võimalus," toob Jaansoo hea näite. Seda muidugi juhul, kui kangas seda lubab ja kui on olemas rätsep, kes lipsu ka valmis õmbleb.

Lisaks rõivastele tuleks tähelepanu pöörata jalavarjude ja püksirihmade valikule, sest siingi peaks ürituse iseloomuga sammu pidama. Hea valik kreemja või beeži ülikonna juurde on beežid, tumepruunid või valged kingad ning kvaliteetne, nahast, sama tooni ja elegantse pandlaga püksirihm (foto 5). Halli või musta ülikonna puhul sobivad nii valged kui ka mustad kingad ning samas toonis rihm.

Lõpetuseks lisab Baltmani peadisainer, et meestel tasuks õige valiku tegemisel teha kõigepealt enesele selgeks, millise üritusega on tegemist ja milline tahaks ülikonnakandja seal välja näha. Alati võiks ennast kurssi viia partneri planeeritava rõivakomplektiga. Kindlasti tasuks meestel ka enam usaldada klienditeenindajate ja moenõustajate soovitusi, sest nemad on läbinud parimad etiketikoolitused, on kursis hooajatrendidega ning leiavad sobiva ning hästiistuva mudeli poodlemisest vaevatud mehest oluliselt kergema vaevaga!

Fotod: Baltika

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing