Aiaomaniku kalender

Kadi Karro 03. september 2007, 00:00

Septembrikuu on aias taas töine kuu, sest ilmad soosivad veel istutamist, aga ka saagi koristamisega tuleb juba kiirustada.

Kuu alguses pange maha kõik lillesibulad, mis veel panemata on. Kui olete ostnud liiliasibulaid, peab need võimalikult värskelt maha panema, neid ei tohi kuivatada.

Kui noored maasikataimed jäid augustis istutamata, võib seda veel kuu alguses teha.

Püüdke maha istutada planeeritud okaspuud ja -põõsad, kuu teisel poolel algab juba lehtpuude ja -põõsaste istutusaeg.

Kui on plaanis istutustöid teha, kaevake augud paar nädalat varem valmis - muld jõuab vajuda ja saab istikud kohe mulda panna.

Septembris ootavad korjet õunad ja teised puuviljad, mis veel korjamata on.

Marjapõõsastest lõigake pärast saagi korjamist välja vanad ja haiged oksad.

Väetage marjapõõsaid neile sobiva sügisväetisega.

Tulevaste külmade eest kaitseb põõsaste ja puude juuri multšimine - parim on kompost, aga sobib ka turvas või muu orgaaniline materjal.

Roosidelt tuleks enne külmade tulekut eemaldada alumised lehed ja kuhjata taimedele ümber paarikümne sentimeetri kõrgune mullavall.

Ka muru niitmine lõpeb tõenäoliselt just septembris. Ärge tehke viimast niitmist liiga madalalt, nii võivad talvekahjustused olla suuremad. Sobiv kõrgus on 4-8 cm.

Tooge sisse kõik toalilled, mis suveks välja said viidud. Tuppatoodud taimi võiks enne kasvuaja lõppu veel korra väetada, et nad suudaksid taas ümber kohaneda.

Õues on oodata kirgast värvidemängu. Ärge unustage seda nautida!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing