Rootsi keraamikatehasel läks Eestis äri ajamine aia taha

Agnes Ojala 19. september 2007, 00:00

Svedbergs Estonia personalijuhi Eve Rei sõnul suletakse Tallinna lähistel olev tootmine ja likvideeritakse ettevõte seetõttu, et rootslased hakkasid Eestis sanitaarkeraamikat tootma liiga hilja.

"Siia plaaniti tootmisüksus luua juba 2002. aastal, kuid kohale jõuti 2004. aastal, mil olukord oli märgatavalt muutunud. 2002. aasta äriplaan uutes oludes enam ei toiminud," selgitas ta.

Ettevõtte likvideerimisega kaotab töö 48 inimest. Töö tehases lõpetatakse 31. oktoobril.

Svedbergs Estonia juhatuse liige Fredrik Björkman ütles, et tehas ei saanud nii palju toota, kui plaaniti. "Tootlikkus oli madal. Lisaks osutusid kallimaks tooraine, energia ja tööjõud," nentis ta.

Björkmani andmetel teenis tehas kahjumit selle asutamisest alates. Lisaks 2005. aasta sisseelamise aja kahjumile olid negatiivse tulemusega ka 2006. aasta ja 2007. aasta esimene poolaasta - kahjum vastavalt 17 miljonit ja 10,2 miljonit Eesti krooni.

Tühja tehasehoone plaanib Svedbergs maha müüa või rendile anda, tootmisseadmed aga müüakse Eestist välja. Rei sõnul on tootmiskompleksi vastu juba mitu ettevõtet huvi tundnud. Ka eile olevat huvilised kohal käinud. Ühtegi nime ta siiski nimetada ei soovinud. Kinnistu maksumus on 85 miljonit krooni.

1Partner Kinnisvara äripindade grupijuhi Vallo Pangi sõnul on tegemist logistiliselt väga hea asukohaga.

"Hoone pinnakasutus jätab mänguruumi ning seda saab kasutada ka mõnel muul otstarbel, näiteks laoruumidena, ning soovi korral saab sealseid tootmishooneid ka rendile võtta," lisas Pank.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing