Hoolitse arvuti eest stiilselt

Enn Heinsoo 20. september 2007, 00:00

Mulle anti proovida nii vahendeid lameekraani puhastamiseks kui ka klaviatuuri eest hoolitsemiseks. Esimese pilgu järel, kui mulle tooteid tutvustati, mõtlesin, et esitlejal on midagi sassi läinud ning pooled tooted on ta kogemata hommikul hoopis koduste tualettvee- ja lõhnaõlipudelitega sassi ajanud.

Paraku nii siiski ei olnud. Sellist disaini lihtsalt ei oskaks oodata igavalt tarbeesemelt, nagu lameekraani või sülearvuti klaviatuuri puhastusvahend on.

Pean tunnistama, et kui monitoripuhastuslappe või klaviatuuri puhastamisel olulisi vatitikke ma pärast kasutamist peidan, siis neid vahendeid võib täiesti laual käepärast hoida.

Kodus uuriti siiski, kas ma olen nii edevaks läinud, et lõhnastan ennast ka kodukontoris töötades. Järjekordne tunnistus, et sedasorti toodete ilus väljanägemine on ootamatu, kuid lisan, et meeldiv üllatus.

Muidugi ei ole puhastusvahendi puhul ilu tegelikult kuigi oluline, kuid ka puhastusomadustelt ja funktsionaalsuselt suutsid need tooted meeldivalt üllatada.

Kõige rohkem vaimustusin klaviatuuripuhastusvahendist, mille metallist korpuse sisse on paigutatud puhastusvedeliku pihusti ja sakkidega švamm. Sakid on sellise kujuga, et need mahuvad täpselt tavalise klaviatuuri klahvide vahele ning ulatavad puhastama klahvi külgi. Väga leidlik on, et vammi keerates saab sellest suure klaviatuuri puhastusseadmest teha sülearvuti nuppudele sobiva.

Tõepoolest, ei mittevoolav lameekraani puhastusgeel ega ka teised ekraanipuhastusvahendid ei jäta triipe ning võtavad ka ilma alkoholi sisaldamata kuvamisseadmelt lahti kogu mustuse mõne käeviipega, kuid see pole nii üllatav kui klaviatuuripuhastusvahendi efektiivsus.

Kõikide nende toodete puhul on ka soovitatavad liigutused, millega puhastamine võimalikult efektiivne on, need võtted saab käppa mõne minutiga.

Mõtlema ja kulmu kortsutama panevat oli siiski ka. Näiteks läks mul pikk ja peenike lameekraani puhastusvedeliku pudel katki lihtsalt poole meetri kõrguselt maha kukkumise peale.

Samuti olid kõige kenamate toodete puhastusvammid üsna haprad. Idee poolest peab olema võimalik neid anumast eraldada, kuid seda proovides kippusid nad katki minema.

Siiski, neid vahendeid katsetades oli mul tunne, nagu elaks ma Cillit Bangi reklaamis või telepoe saates: kõik töötas, nagu reklaamitud - klaviatuuri sai puhtaks paari minutiga, samas kui vatitikkudega tuleb pool tundi jännata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing