Ordi müüs taas rohkem kui kõik teised kokku

Enn Heinsoo 20. september 2007, 00:00

Augustikuu kodumaiste arvutite müügitabeli tipus on ootuspäraselt taas kord Ordi, müües üle poole kõigist arvutitest.

Ordi kommertsjuht Jaan Pikk lasi aga kõlada natukene rahulolematul noodil ja nentis, et sülearvutite müük jäi siiski lahjemaks, kui oleks võinud olla. Ta selgitas, et nende jaoks oli kesise müügi põhjuseks endiselt tarnete raskused, mis said lahenduse kuu viimasel nädalal.

Tõepoolest müüs ML Arvutid marginaalse koguse rohkem sülearvuteid kui tavaline tabeli liider Ordi.

Ordi head koondtulemust kujundas taas kord ka hangete rohkus. Neid oli kokku kolm ning nende tulemusena müüdi ligi 800 arvutit. Tõdeda tuleb aga, et ka ilma hangeteta oleks Ordi tulemus olnud ligi 600 arvuti võrra parem kui lähima konkurendi ML Arvutite müüginumber.

ML Arvutite turundusjuhi Mart Sepa arvates oli augusti algus tulenevalt suveilmast oodatust vaiksem, kuid kuu lõpus nõudlus aktiviseerus. Vahet Ordiga suurendab ka tõsiasi, et suuremaid riigihankeid ML Arvutid augustis ei tarninud.

Vaadates aga näiteks eelmise kuu ML Arvutite sülearvutite müüginumbreid, võib täheldada, et august elavdas turgu üsnagi kenasti: kooli alguse lähenedes osteti mobiilseid arvuteid üle kahe korra rohkem kui juulis.

GenNet Labi Tallinna esinduse juhataja Urmas Kungla rääkis, et nende jaoks oli august pärast vaikset suve tõusva joonega, ning avaldas lootust, et selline trend jätkub ka septembris. Arvutivalikut tegid tema arvates inimesed suuresti graafikajõudlust arvestades.

"Pooled arvutitest olid mänguarvutid, teine pool hea jõudlusega Windows Vista operatsioonisüsteemiga kontoriarvutid," rääkis Kungla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing