Juhiks koolipingist

Signe Sillasoo 21. september 2007, 00:00

Hollandis veedetud aeg oli noore neiu jaoks unustamatu kogemus. Aasta jooksul tuli Mairil juhtida ülemaailmse organisatsiooni AIESEC Lääne-Euroopa ja Põhja-Ameerika riike, mis tähendas pidevat reisimist ja rohkem kui 25 maa külastamist.

Küsimuse peale, miks ja kuidas just Eesti noortel aiesekkaritel rahvusvahelisel areenil niivõrd hästi läheb, arvab Mairi, et põhjus peitub usinas töötamises ja edukuses, mis on Eesti organisatsiooni tegemisi saatnud. "Usaldus noorte eestlaste vastu on kasvanud. Teatakse, et Eesti teeb head tööd ja hea töö tegemiseks on vaja häid inimesi," toob Mairi välja edu põhjused.

Usin neiu, kes praeguseks olnud natukene üle kuu aja kodumaal tagasi, asus päev pärast saabumist juhtima Terve Eesti sihtasutust, mille eesmärgiks on tervisekäitumise edendamine.

Neiu tunnistab julgelt, et tahtmist Eestisse tagasi tulla tal algselt polnud. "Mu soov oli välismaal kogemusi omandada ja alles paari aasta pärast Eestisse tulla. Praegune pakkumine jõudis minuni aga ühe AIESECi vilistlase kaudu, kes mind informeeris, et Terve Eesti sihtasutus otsib endale uut tegevjuhti ning et ma võiksin seda rolli kaaluda," selgitab Mairi, kes pakkumisest kinni haaras ja kandideerimisprotsessi sekkus.

"Aasta jooksul harjusin töötama kirjus seltskonnas ja erinevatest kultuuridest pärit inimestega. Hetkel on minu jaoks käimas tore eesti kultuuri avastamise protsess, õpin, kuidas eestlastega suhelda," toob tütarlaps lõbusalt välja suurima erinevuse töökeskkondade vahel.Plussiks peab ta aga töö sarnasust, sest nii Hollandis olles kui ka Eestis praeguseks üle kuu uues ametis töötades on tütarlapsel tulnud tegeleda organisatsiooni ülesehitamisega. Välismaalt saadud kogemus on olnud hea hüppelaud.

Ambitsioonikas neiu ei välista, et teda paari aasta pärast taas laias maailmas õppimas või töötamas näha ei või. "Mind on juba pisikesest peale paelunud mitmed rahvusvahelised organisatsioonid," tõdeb neiu ja lisab, et põnev oleks töötada kunagi näiteks ÜROs.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing