Metro Capital pani pisiarenduse müüki

Kadi Heinsalu 26. september 2007, 00:00

Müügis olev arendusprojekt asub Raua tänaval ja praegu on seal kahekorruseline puumaja, kus vähemalt hiljuti elasid kolm sundüürnikku. Kinnistu kuulub firmale Raua 10 OÜ, mille omanikud on samad mis Metrol: Arle Mölder, Sulo Nigul ja Madis ja Mart Habakuk.

Raua 10 OÜ esindaja Kuldar Gil ei tahtnud müügi põhjusi öelda. "See on kindlasti hea tasuvusega projekt ja me ei müü seetõttu, et pole mõtet ehitada," sõnas ta. "Põhjus on hoopis keerulisem, mis ei puutu projekti headusse." Tema sõnul pole müügi põhjus seotud ka juriidiliste küsimustega.

Oma eelmise aasta majandusaruandes hindas Raua 10 OÜ kinnistu ümber 10 miljonit krooni kallimaks ja seetõttu tekkis firmas 10 miljoni kroonine puhaskasum. Dividende ei makstud. Firma üks omanikke Sulo Muldia eile vastamiseks aega ei leidnud ja Arle Mölderi mobiil oli kinni.

Arendaja küsib selle 1300ruutmeetrise kinnistu lõpuleviidud detailplaneeringu eest 25 miljonit krooni. Detailplaneeringut pole veel kehtestatud, kuid esialgsete kavade järgi tohib sinna ehitada 4-5korruselise äripinnaga elumaja 28 korteriga ja maa-aluse parklaga.

Arvestades Metro suurt arendusmahtu, on Raua 10 üks pisemaid. "See on minu isiklik arvamus, aga ilmselt on projekt neile liiga väike," sõnas Arco Vara maakler Kersti Meri, kes objekti müüb.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing