Teede korrashoid läheb erasektorile

ÄP 26. september 2007, 00:00

Valitsus kiitis heaks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) kava teehoiu organisatsiooni ümberkorraldamiseks aastatel 2007-2009.

MKMi kava näeb ette 2008. aasta jooksul anda Tartu, Pärnu, Saare, Võru ja Lääne-Viru maakonnas teehooldetööde teostamine üle teedevalitsuste varade baasil moodustatavaile riigi äriühingutele, mille aktsiad tulevikus võõrandatakse.

Aastatel 2000-2004 anti 10 maakonnas riigimaanteed teehoiu organisatsiooni reformimise esimese etapina eraettevõtjate hoolde. Kuid Tartu, Lääne-Viru, Saare, Pärnu ja Võru maakonnas jätkasid maanteeameti hallatavad asutused - teedevalitsused hooldetööde tegemist oma jõududega.

Viimase seitsme aasta jooksul pole nendes maakondades, kus hoolet teostavad eraettevõtjad, tööd kallinenud ega ka teede seisukord halvenenud. Samas on tekkinud selged piirid töövõtja ja tellija vahel ning puudujääke teehooldel saab lepingu alusel trahvidega karistada.

Neid kogemusi arvestades tuli MKM järeldusele, et ka ülejäänud viies maakonnas on vaja teehoole anda ettevõtjate teostada ning korraldada teedevalitsused ümber riiklikuks järelevalve asutuseks, kes kavandab ja tellib töid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing