Betoon sotsiaalmajadele

Jaan Valbet 27. september 2007, 00:00

Olen aastaid tegelenud betoonelementide tootmisega, viimasel aastal Pärnu Betoonimeistrite nõukogu esimehena. Toodame nii seina- kui ka karkassielemente. Pärnu Betoonimeistrid on investeerinud viimase aasta jooksul ligi kaheksa miljonit krooni, lähiajal laieneme ka tänavakivide sektorisse.

Arvan, et sellised tootmise laiendamiseks ja rekonstrueerimiseks tehtud investeeringud on kindlasti põhjendatud ning lausa vajalikud, et tellijatele pakkuda piisavalt kindlustunnet, tarnides kvaliteetset toodangut lubatud mahus. Nii on ehitusmaterjalide tootmisettevõtted uuendanud ning ajakohastanud oma tootmisparki. Muuga Betoonelemendi turuletulek ja investeeringute maht on suur. Olen oma 15aastase kogemuse põhjal arvamusel, et sellises mahus investeering on meie väikesel turul tõesti riskantne. Lisaks võib see kaasa tuua Tallinna sama valdkonna ettevõtetes niigi terava personaliprobleemi.

Loomulikult otsustavad alati omanikud, kuhu ja millesse investeeritakse. Julgus nii suurt ettevõtet rajada saab tekkida vaid väga kindlast teadmisest, kindlast vajadusest.

Keskerakonna juhitav Tallinna linnavalitsus on andnud loa ehitusfirmale Rand ja Tuulberg (Muuga Betoonelemendi omanik) ehitada suurel hulgal sotsiaalmaju. Selline kokkulepe saabki olla tagatiseks nii suuremahulise investeeringu tegemisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing