Aasta välismaal õpetas säästma

Maarja Kell 05. oktoober 2007, 00:00

Oma endise kooli, Saue gümnaasiumi, vahetas Marie alanud õppeaastal Jakob Westholmi vastu, sest tundis, et vajab muudatust. Ühtegi otsust neiu kahetsema ei pea, sest nii koolivahetuse kui ka kogemusterikka aastaga välismaal on ta väga rahul.

Käesoleval õppeaastal kannab Marie isa igal kuul tütre pangaarvele 2000 krooni, millest 650 läheb treeningute eest tasumiseks. Mõnel kuul on neiu kulutused küll kokkulepitust suuremad, kuid tüdruku vanemad on mõistlikud ning toetavad teda igal võimalikul moel.

Marie mõtles õppeaasta alguses hakata lisaraha teenimiseks kooli kõrvalt kaks korda nädalas restoranis tööl käima, ent isa-ema soovitusel loobus tütarlaps peagi viimasel kooliaastal töölemineku mõttest ja on rahul, et endale lisakoormust ei haaranud.

Poodides käies on hinnad Marie jaoks olulised, ent kui midagi ikka väga meeldib, on ta nõus ühe silma kinni pigistama ning suurema summa välja käima. "Ma ei eelista odavaid ega kalleid asju. Põhiline on, et ese oleks ilus ning meelepärane," arutleb neiu.

Kõige rohkem kulutab Marie oma taskuraha nädalavahetustel. Üsna kallid on nii teatri- kui ka kinopiletid ning ainuüksi sissepääs ööklubisse on umbes 100 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing