Prisma varjutas vee hinna tõusu

ÄP 08. oktoober 2007, 00:00

Samas tunnistas ta, et see otsus varjutas avalikkuses järjekordse vee hinna tõusu uudise.

Öelge, mida Te isiklikult mõtlete sellest, et Kristiine kaubanduskeskuselt võeti alkoholi müügi luba ära?

Arvan, et alkoholi müügi keeld on põhjendatud, kuna tegu on alkoholi korduva müügiga alaealistele. See on raske seaduserikkumine.

Põhja politseiprefektuuri andmetel tarvitab 85% koolinoortest alkoholi, see arv kasvab aasta-aastalt ja tarvitajate vanusepiir alaneb. Arvan, et probleem on tõsine ja selle lahendamiseks on vaja karmilt reageerida.

Kuidas karistati müüjat?

Müüja vastu algatati väärteomenetlus, mis on tänaseks lõpetatud. Müüjale määrati trahv.

Prismalt võeti alkoholi müügiluba. Juhid nähtavasti ei rahasta Keskerakonda, suurrahastaja Leedo aga saab vastuolulise õiguse vastavalt oma soovile maju ehitada Kristiines. Kuidas kommenteerite?

Planeering, mida Te silmas peate, ei ole veel isegi linnavalitsuses algatatud, tegemist on detailplaneeringu eskiislahendusega. See lahendus esitati linnaosavalitsusele kooskõlastamiseks augustis, linnaosa halduskogu linnaehituse ja kujunduse komisjon vaatas eskiisi läbi ja saatis selle koos kaaskirjaga tagasi projekteerijale täiendamiseks. Täiendatud eskiis esitati linnaosavalitsusele kooskõlastamiseks septembris. Halduskogu koosolek otsustas häälteenamusega seda toetada.

Samuti tahaks märkida, et detailplaneering lahendab suurema maa-ala, mitte ainult Compakt Kinnisvarale kuuluva kahe kinnistu ehitusõiguse üksikud krundid. Praegu on enneaegne rääkida majade ehitusõigusest.

Kui Te rikute esimest korda liikluseeskirju ning saate kohe maksimumkaristuse 18 000 krooni, ehkki oleks võidud piirduda ka hoiatusega, kuidas reageerite?

Kui te toote paralleeli Kristiine Prismaga, siis politseile olid varem saabunud signaalid alkoholi müümisest alaealistele, kuid need juhtumid tuvastati. Ei tea, kuidas ma reageeriksin 18 000kroonise rahatrahvi määramisele, ma ei ole olnud sellises olukorras.

Kuidas suhtute Õllesummerisse? Kas alaealistele peaks endiselt olema tagatud sinna sissepääs või võiks see olla ainult täiskasvanute pidu?

Arvan, et alaealised ei peaks ilma vanemateta Õllesummerit külastama.

Äkki ütlete välja, et tegelik põhjus oli see, et Kristiine Prisma asja kära varjutas ju ilusti Tallinna Vee suure hinnatõusu.

Olen teiega täiesti nõus, et Kristiine Prisma alkoholimüügi keeld on varjanud vee hinna tõusu ja need sammud, mis Tallinna linnavalitsus ette võttis, et hinnatõusu pehmendada. Aga leian, et nende asjade kokkusattumine on juhusliku iseloomuga.

Millal aga hakkab linnavõim täitma seadusi ega pane lasteaiarühmadesse rohkem lapsi, kui sotsiaalministri määrus lubab.

Siin on mitu põhjust, sealhulgas lasteaedade finantseerimine. Lasteaiad saavad pearaha iga kasvandiku eest ja see annab juhatajale võimaluse otsustada, kui palju lapsi ta asutusse vastu võtab. Ühtlasi teatan, et lasteaedadega seotud probleemid on Tallinna haridusameti pädevuses.

Kuidas Te oskate nii hästi eesti keelt?

Õppisin koolis. Hiljem ülikoolis, kus ma õppisin eesti keeles. Palju õppisin Keskerakonna noortekogus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing