Laomajandusel nüüd internetis oma pesa

Jaana Pikalev 16. oktoober 2007, 00:00

Estonian-warehouse.com (EstW) on abiks kõikidele nii igapäevases töös kui ka valdkonnast rohkem huvitatud isikutele. Uue veebilehekülje omanik ning OÜ Baldis Estonia laojuhataja Roger Allas tõdeb, et idee portaali loomiseks tingisid tööülesanded.

"Teenusepakkujaid on turul palju ja info otsimine internetist on liigselt aeganõudev. Siit ka idee aidata oma ametivendasid," põhjendab Allas portaali valmimise tagamaad.

"Eesti infoportaalid meenutavad ühte suurt külalaata, kus on kõik, alates auto varuosadest ja lõpetades ilusalongidega," väidab Allas. Tema hinnangul on laomajandus Eestis viimastel aastatel väga palju arenenud ja kasvanud, olles oluline lüli kogu logistilises ahelas.

"Eesmärk on pakkuda ainult kvaliteetteenust. See tähendab, et ei ole maksimaalne arv firmasid. Sihiks on võetud koondada portaali reaalselt tegutsevad ettevõtted," selgitab Allas. Info on värske ning iga portaali sisestatud ettevõtet kontrollitakse, kas tal on koduleht ning kas ta pakub reaalselt teenust. "Sisestamise hetkel oleme külastanud iga kodulehte ja tutvunud ettevõtte tegevusega."

EstW koondab endas infot värskematest logistikauudistest. Portaalist leiab praktilist infot seadusandluse, mõistete ja terminoloogia kohta, samuti artikleid uutest suundadest laomajanduses ning koolitusinfot.

Ka OÜ IK Speditor haldusjuht Jaan Keits peab uut portaali selle valdkonnaga tegelevatele inimestele vajalikuks. Veebilehelt saab palju kasulikku teavet, mille koondamiseks polnud varem universaalset lahendust.

"Siin on näpunäiteid nii nendele, kes tahavad maad osta ja sinna midagi ehitada, kui näiteks ka neile, kes tahavad ladu sisustada," rõhutab Keits portaalis leiduvate andmete tähtsust. "Kui meie oma ladu sisustasime, otsisime taga firmasid, kes müüvad tõstukeid ja riiuleid. Siin on neist firmadest aga paras loetelu ja seda on tore vaadata."

Lisaks nimetatud infole lao- ja tehnoparkide, laosisustuse ja -tehnika kohta saab tööotsija ülevaate valdkonnas pakutavatest töökohtadest.

Fred Märtso, Laadur OÜ
Uus lehekülg on igati tervitatav, kuna koondab teavet, mida tavaliselt eri kohtadest taga otsitakse. Ma pole veel jõudnud uurida, mis tasemel pakutav info on, samas oleks kindlasti mõistlik sinna kokku koguda ka näiteks Logistikas jms ilmunud artiklid jne, et inimesel, kes hakkab ladu planeerima, oleks võimalus enamik infot ise üles leida.

Soovitan kindlasti vältida turul tegutsejate reastamist ainult reklaamiraha järgi - objektiivset pilti see küll ei anna. Vajadusel võiks olla ka eraldi osa, kus on info pakkujate suurusest Eesti turul (turuosa).

Tarmo Rei, Tallegg ASi logistikadirektor
Uue veebileheküljega www.estonian-warehause.com tutvudes tõdesin, et selle peamine eesmärk on anda infot laomajandusega seotud ettevõtete kohta. Ka laovaldkonna spetsialistidel on võimalus leida teoreetilist ja praktilist tuge igapäevaseks tööks. Pean antud veebilehekülge vajalikuks eelkõige seepärast, et logistikavaldkond on pidevas muutumises, tekib üha uusi logistikafirmasid, arendatakse laosüsteeme, võetakse kasutusele uut tehnikat jne. Võimalus saada laomajanduse kohta infot kompaktselt ühest kohast - see on väga hea.

Siiralt loodan, et antud lehekülg ei ole tulevikus ainult logistikaettevõtete reklaamiportaal, vaid hoiab lugejaid kursis laomajanduses uute trendidega, ning et kõik teemad püsivad värsked ja asjakohased. Kuna portaali tegijatel on eesmärk pakkuda süstematiseeritud infot, siis leian, et aega väärtustades olen sagedane külaline, leidmaks huvitavat lugemiseks ja lahendusi tööprobleemide klaarimiseks.

Illimar Paul, Transestonia juhataja
Estonian-warehouse.com on tervitatav initsiatiiv ja selle visuaalsele teostuse esmamulje on meeldiv. Nõudlus Eesti tööstuskinnisvara kontsentreeritud infoportaali järele on eksisteerinud juba aastaid. Näiteks ei tea mitte keegi täpselt, kui palju on Tallinna ringtee raadiuses kokku laopindu.

Kui portaali muutub interaktiivseks ja integreeritakse ehitisregistri, kinnistusraamatu ning juhtivate kinnisvaraportaalidega kv.ee ning city24.ee, muutub see elavaks ja sellest saab nõutud tööriist. Täna ei võimalda portaal veel lihtsat päringut: millised 3000 m2 laopinnad on Tallinnas rendile pakkuda? Samuti on oluline muuta portaal mitmekeelseks, lisades vähemalt vene ja inglise keele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:06

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing