Investorid käitusid Heleniuse vaimus

Romet Kreek 23. oktoober 2007, 00:00

Reedel ja laupäeval käisid huvilised investeerimismessil, kus toimus huvitavaid loenguid ja sai ka teada, kuhu raha paigutada. Paistab, et investorid asusid eile rakendama Trigoni Capitali juhatuse esimehe Joakim Heleniuse investeerimismessil lausutud mõtet.

"Eesti on väga riskantne, sest oodata on majanduslikku langust. Praegu on targem investeeringuid vähendada ja likviidsusele rõhuda. Kui põhi läbitud, siis on hea kliima jälle soodsaid investeeringuid teha. Inimesed peaksid investeeringutega ootama järgmise aastani. Oodata tuleks 10-12 kuud," rääkis Helenius Tallinna börsi investeerimismessil.

Suurim langeja oli 2,6 protsendiga Trigon Property Developementi aktsia, mis maksis 23,47 krooni ehk 1,50 eurot. Aktsia käive oli väike.

Eile oli Tallinna börsil valitsevaks punane värv, ehkki kaks suurima käibega aktsiat tõusid.

Olympic EG aktsia hind tõusis 127 tehingus ja 28,3 mln kroonise käibega 0,2 protsenti, 79,80 kroonini ehk 5,10 euroni. Teiseks suure käibega tõusjaks oli 18,8 mln kroonise käibega Norma aktsia. Aktsia hind tõusis 0,2 protsenti, 80,58 kroonini ehk 5,15 euroni.

Kolmandaks tõusjaks oli 1,1 mln kroonise käibega Kalevi aktsia, tõustes 28,16 kroonini ehk 1,80 euroni.

Tulemuste avaldamise hooaja avapaugu andis läinud nädalal Eesti Telekom. Ka sel nädalal on oodata tulemusi. Täna avaldab tulemused Baltika, kolmapäeval Norma. Neljapäeval toimub Starmani aktsionäride erakorraline üldkoosolek. Kalevi aktsionäride üldkoosolek peaks olema andnud investoritele hoiatuse, mis juhtub siis, kui ise ei tunta käekäigu vastu huvi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:07

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing