Kuidas hoolitseb teie ettevõte töötajate tervise eest?

ÄP 24. oktoober 2007, 00:00

Kohustuslikule tervisekontrollile lisaks on igal töötajal vabatahtlikult võimalus viibida kord nädalas veepargis, kus mitmesuguste veeprotseduuride kõrval saab kasutada jõusaali ja teisigi pakutavaid sportimis- ning lõõgastumisvõimalusi. Rapala soov aga oleks pakkuda oma kahesaja kaheksakümnele töötajale veelgi rohkem võimalusi, mis tõstaks töötajate motivatsiooni ja oleks abiks nende tervislike eluviiside arendamisel.

Konkreetset kava sellise plaani elluviimiseks paraku pole, et võimaldada spordiga tegelemist veelgi enam või arendada tervislikke tingimusi. Ebameeldivust tekitab, et arvestatav osa - seitsekümmend protsenti kogusummast - tuleb iga ettevõtmise eest tasuda Eesti Vabariigile. Seadused on lihtsalt sellised. See ongi põhjus, miks tervisearendamise motivatsioon on madal ja ka tegemised ei taha laabuda. Selle süsteemi järgi kulub veepargi kasutamiseks töötaja peale tuhandeid kroone kuus.

Töötajaile on antud võimalusi tegeleda erinevate spordialadega - näiteks organiseeriti suve perioodiks jalgpallimängimise võimalus, mis lõppes miniturniiriga ja mitu võistkonda võtsid osa käimise ja jooksusarjadest.

Samuti suunatakse töötajaid kohustuslikule tervisekontrollile, mis on hea tagasiside ka töötajale endale. Kontrollitulemused annavad samuti ettevõttele infot - kas töötajatele on tagatud piisavalt palju võimalusi, edendada ja arendada tervislikkust.

Kindlasti arvestatakse ka uute, igapäevatööks vajalike seadmete hankimisel nende mürataset ja kahjulikkust tervisele. Näiteks kuvarite ja valgustite valimisel arvestatakse kindlasti silmasõbralikkust. Seega konkreetsetest summadest, mis tervise hoidmiseks ja arendamiseks kulub, rääkida ei saa. Sellist statistikat on keeruline ja ka mõttetu pidada.

Kuid kindlasti pole raha määrava tähtsusega, kui on võimalik mingilgi määral töötaja tervist säästa.

Igal töötajal on kohustuslikule terviseuuringule lisaks võimalik firma kulul läbida Medicoveri teenustevalikust lisaprotseduure, mida keegi parasjagu vajalikuks peab. Holmen Mets toetab ka töötajate sportimisvõimalusi, hüvitades trennile kuluvaid väljaminekuid teatava summa piires. Sellise plaani kohaselt saab igaüks tegeleda meelepärase spordialaga. Sportimiseks väljamakstav summa tuhat krooni on pigem väike - alla selle on raske meelepärast treenimisvõimalust leida -,

ometi pole plaanis seda summat lähiajal tõsta.

Firma hüvitab igale töötajale poole sportimisele kuluvast rahasummast, olgu selleks jõusaali külastamine, pallimängud või ujumine. Veel võib tasuta osaleda suurspordiüritustel, näiteks populaarsed suusa- või jooksumaratonid. Igaüks võib valida, mis alal end proovile panna.

Samuti pakume töötajatele hambaravisoodustusi. Ka töökeskkond ja olmetingimused on olulised. Üks võimalus töölisi hoida ongi pakkuda neile soodustusi, luua spordivõimalusi ja edendada tervislikkust.

Meie spordiklubi pakub eri võimalusi, näiteks ujula ja spordisaalide kasutamine. Tervisekontrolli kõrval saab firma kulul ka lisaprotseduure - mida keegi just soovib. Tervisearendusrahaks on töötajale määratud 1000 kr aastas. Selle piires võib külastada hambaarsti, spordiklubisid või osta raamatuid. Ka on meil korralik valgustussüsteem ja inimsõbralikud töövahendid. Samuti on Elionil medpunktid, kus tavalise abi ja nõustamise kõrval pakutakse tervislikku massaaži.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing