Preatoni kohtutee lõppes eile

Anne Oja 24. oktoober 2007, 00:00

Itaalia ärimehe kaaskohtualused ja Eesti tippadvokaadid võtsid veel mõne aja eest riigi suurimaks maksupetturiks tembeldatud mehe tulekut silmates otsekui joondu. Fotoaparaadid sähvisid ning uudistekütid püüdsid üksteise võidu päevakangelase jutule saada.

Leinavärvi kostüümis prokuröri järel saali sisenenud Preatoni otsekui neelas talle tõlgitavat kohtuotsust, elevus ja naeratus näol.

Kui kohtunik Eha Popova tõusis ja end lahkuma asutas, tuhises Preatonigi välklampide sähvimise saatel uksest välja.

Peale paari otsekui üle õla visatud sõna, et kommenteerimiseks peaks rohkem aega võtma, Preatoni ajakirjanikele midagi ei öelnud. Küll soovis ta edu oma kunagisele raamatupidajale Angelika Annusele ning tegi talle hüvastijätuks põsele musi.

Itaalia ärimehe õhtusele tähetunnile eelnesid prokuröri hommikused taotlused, millega ta loobus umbes poolest süüdistusest ning palus kohtul kriminaalasi lõpetada.

Investeerimisfirma Baltic Investmentsi kunagiste tehingute eest tuleb Preatonil, Aivar Pihlakul ja Angelika Annusel tuleva aasta 23. aprilliks maksta solidaarselt 20 955 244 krooni.

Lisaks sellele nõuab otstarbekuse põhimõte nii Preatonilt kui ka Pihlakult 2 miljonit krooni ja Angelika Annuselt 50 000 krooni. Hüvitada tuleb ka 17 100kroonine menetluskulu.

Mis puudutab Baltic Investmentsi maksurikkumisi, siis eilset kohtuotsust vaidlustada ei saa. Prokurör võib riigikohtusse kaevata vaid selle, et Preatoni mõisteti isiklikes maksuasjades õigeks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing