4. november 2007 kell 22:00

Disainiaasta saab joone alla

6. novembril lõpetatakse Eesti Kunstiakadeemias ettevõtete ja avaliku sektori juhtidele ning ettevõtlusest huvitatuile suunatud seminariga "ABCDisain" disainiaasta.

Sama nimega kõigis Eesti maakondades toimunud seminarisarjas osales üle 400 ettevõtja ja omavalitsustöötaja. Igas paigas puudutas alati üks ettekanne ka kohalikku head disaininäidet, märgib Disaniaasta projektijuht Riin Kranna-Rõõs.

Disainiaasta lõpuüritusel jagub ettevõtjatele üht-teist kõrvataha panemise väärset.

Nii käsitlevad Põhjamaade Sümfooniaorkestri mänedžer Kadri Tali ja graafiline disainer Kristjan Jagomägi orkestrile spetsiaalselt loodud graafilist identiteeti, mis selgelt ristub teiste orkestrite omast ja toetab lisaks muusikalisele kvaliteedile orkestri sünergiat ka kirjakunsti tasandil.

Aquatori disainerid Villi Pogga ja Sven Sõrmus arutlevad, kuidas loova disaini jõudu ja vee rahustavat mõju ühendades on nende toodang jõudnud välisturule.

Kaubamärgi Pensoil eduloost kõnelevad Krimelte OÜ turundus- ja müügidirektor Tiit Arro ja brändistrateeg, disainer Kristjan Jagomägi, Thulema mööbliseeriate arengut kommenteerib Martin Pärn.

Seminar on kõigile osalejatele tasuta.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum