ÄP fototoimetus • 8. november 2007 kell 22:00

Autouudised

Hansa Liising kutsub liisingufirmasid üles võimaldama oma klientidele rehvide liisingut, et seeläbi tõsta uute rehvide kasutamist, mis omakorda aitaks vähendada liiklusõnnetuste arvu. Üleskutse on ajendatud kiiresti saabunud külmadest ilmadest, mis on muutnud sõiduteed libedaks ning korralike talverehvideta sõitjaile ohtlikuks. Hansa Liising alustas rehvide liisinguvõimaluse pakkumist oktoobri keskpaigast.

Hansa Liisingu autoliisingu divisjoni direktori Gunnar Toomemetsa sõnul on oluline, et tähelepanu suunamine ohutule liiklemisele ei jääks vaid korrakaitsjate ülesandeks. Sellest tulenevalt kutsub Hansa Liising ka teisi liisingufirmasid üles võimaldama oma klientidele uute rehvide ostmist liisinguga, kuna seesugune paindlik makseviis innustaks paljusid just uute, korralike ja turvaliste rehvide kasuks otsustama.

BMW toob müügile 5. seeria uuenduse - uue 2-liitrise diiselmootoriga varustatud mudeli 520d, mis on eelkäijast ökonoomsem ja võimekam ning jätab keskkonnasäästlikkuselt selja taha isegi mitmed hübriidautod.

Tegemist on rahvusvahelises automeedias kiidusõnu pälvinud imemootoriga, mille puhul rõhutatakse just suuremat ökonoomsust ja väiksemat heitgaaside emissiooni, seejuures on mootor eelkäijast võimekam.

Innovaatilised meetmed kütusekulu ja heitmete vähendamiseks võimaldasid saavutada sõiduki keskmiseks kütusekuluks vaid 5,1 l/100 km kohta ja CO2 heitmed jäävad kõigest 136 g/km juurde. Võimsus on seejuures 130 kW/177 hj ja kiirendus 0-100 km/h 8,3 sekundit. Isegi paljukiidetud hübriidautod ei saavuta seni reaalselt selliseid säästlikkuse ja keskkonnasõbralikkuse näitajaid.

Royal & SunAlliance toob esimesena Eestis turule kahjukäsitluse telefoni teel, säästes inimeste aega ja vaeva. Uus teenus sisaldab kaitset ka auto tehnilise rikke korral. Juba praegu võidavad kliendid kahjukäsitlusest telefoni teel - see säästab neid mitmete paberite täitmisest ning muudab kahjukäsitluse oluliselt kiiremaks.

Lisaks autokindlustusele toob Royal & SunAlliance lähiajal turule terve rea innovatiivseid tooteid ja lisaväärtusega teenuseid. Royal & SunAlliance Eesti tegevjuhi Kaido Kepp: "Eesti kindlustusturg on kontsentreerunud väikse arvu ettevõtete kätte ja viimase 5 aasta jooksul ei ole olulisi innovatsioone toimunud."

Autor: ÄP

Hetkel kuum