Odav Olympicu aktsia, ostke! Ei, müüge ikka!

Tarvo Vaarmets 13. detsember 2007, 00:00

Olympicu kolmanda kvartali pettumuse valmistanud majandustulemused ja kasumihoiatus tõid kaasa nii mõnegi kiire muutuse - aktsia sööstis alla ja analüüsimajad muutsid aktsiale antud soovitusi.

"Kasumlikkus on endiselt surve all ning probleemidele viitab ka juhtkonna kasumihoiatus," kirjutasid LHV analüütikud oma uurimuses.

"Me usume, et probleemide taga ei ole pelgalt kiire laienemine ning paranemist ei ootaks enne poolt aastat. Alandame soovituse "neutraalse" pealt "müü" peale," seisab üleeile avaldatud LHV analüüsis.

Hansabank Marketsi analüütik Sander Danil toob oma koostatud aktsia süvavaatluses välja küll kasumlikkuse edasise langemise võimaluse, kuid usub samas, et turg on selle ulatust liialt sügavaks pidanud.

Danil alahindab ka Olympicu laienemispotentsiaali pikemas perspektiivis.

"Hiljutise kiire kukkumise tulemusena on aktsia hind muutunud pikaajaliste investoritele üsna atraktiivseks, mistõttu tõstame soovituse "vähenda" pealt "osta" peale," seisab Hansabank Marketsi 7. detsembril avaldatud analüüsis.

Kui soovitus viidi üles, siis hinnasiht toodi 82,1 kroonilt alla 73,5 kroonile.

Kui LHV ootab selle aasta kasiinokontserni kasumikasvuks kolm protsenti aktsia kohta, siis järgmisel aastal nähakse juba seitsmeprotsendilist edenemist. Kuid ka sellest jääb väheks.

"Arvestades, et võrreldavate ettevõtete järgmise aasta keskmine kasumi kasv ulatub 14,5 protsendini, julgeme väita, et hetkel maksab Olympic oma 7protsendilise kasumi kasvu kohta liiga palju," põhjendatakse oma müügisoovitust.

LHV analüütikud nendivad, et Olympicu hinna-kasumi suhe on konkurentidega võrreldes küll madalam, kuid samas on ka riskid märgatavalt kõrgemal.

"Lisades siia probleemid Baltimaades, usume, et aktsia hind võib veelgi madalamale tulla," on LHV analüütikud pessimistlikud.

Eile andis Olympicu aktsia mõnevõrra järele ja lõpetas päeva 58,21 kroonil.

Hansabank Marketsi analüüsis nenditakse, et ettevõtete ülevõtmised ja uute kasiinode avamised võivad küll võtta oodatust rohkem aega ning agressiivne laienemine on toonud alla ka marginaalid.

Teisalt peaks just tehtud ja tegemisel olevad firmaostud Olympicu käivet järgnevatel aastatel tublisti kasvatama.

Kasiinoketi aktsionär Margus Meier uurib küll analüütikute arvamusi ja loeb pingsalt foorumeidki, kuid oma arvamuse kujundab ta ise.

"Ma olen pikaajaline investor, praeguses situatsioonis arvan, et aktsia on tugevalt ülemüüdud," patsutab ta Sander Danilile verbaalselt õlale, kuid esitab ka kerge vastulause.

"Seal mingi "aga" taga ka, Hansapank müüs oma privaatpanganduse klientidele mingilt tasemelt päris palju aktsiaid, võib-olla on ka selles küsimus," mõtiskles Meier.

Meieri arvates on LHV oma analüüsides liiga konservatiivne, isegi negatiivne. "Ma ei saagi aru, mis selle negativismi põhjus on, isegi kui firmadel on näitajad head, nemad on alati negatiivsel seisukohal, et aktsia ei tõuse, aga tegelikult on kõik vastupidi läinud," rääkis Olympicu väikeaktsionär, kellele kuulub 3710 kasiinoaktsiat.

"Õige momendi magasin küll maha, aga kindlasti ostan aktsiaid juurde, ehk isegi täna või homme," on mees Olympicu ilusas tulevikus kindel.

Nagu Meiergi, vaatab ka 4460 Olympicu aktsiat hoidev Ülo Pärnits ettevõtte pikaajalist tulevikku. "Pikas perspektiivis on see üks väga tõenäoliselt kasvav firma," rääkis ta, ning viitas Eesti majanduse ja börsiettevõtete korralikule kasvule. Pärnits usub, et tema ja LHV analüütikud vaatavad Olympicule lihtsalt erinevatest nurkadest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing