Kristina Traks • 20. detsember 2007 kell 22:00

Nädal Kristina Traksi pilgu läbi

Roheliste peameest Marek Strandbergi olen seni pidanud ikka asjalikuks ja mõistlikuks meheks. Seda imelikum oli teda aga näha mängimas omapärase mänguasjaga - infrapunakaameraga. Alguses proovis Strandberg oma töökaaslaste peal riigikogus, kas need eritavad soojust. Ilmselt eritas riigikogus soojust vaid sule sappa saav õiguskantsler Allar Jõks, sest päev hiljem võis Strandbergi ajakirjanikeparve saatel näha võitlemas juba Talleggi kanade massihaua juures. Ütlen "võitlemas" selle pärast, et muudmoodi ei oska nimetada tegevust, mis seisneb liivakühvliga külmunud maasse aukude uuristamisest. Ametlikult üritasid rohelised kanahaua juures tõestada... hmm... ei teagi, mida. Andke nüüd mulle andeks, kallid rohelised, aga ma ei suuda pärast seda palagani küll enam teisse kuigi tõsiselt suhtuda. Aga muidugi - nalja peab ju ka ikka keegi tegema.

Töökuulutus: otsitakse õiguskantslerit. Sobiv kandidaat on hea inimene, meeldiv suhtleja, koostööaldis meeskonnamängija, kõrge sotsiaalse valulävega, teistega arvestav, juriidilise haridusega.

Senine õiguskantsler Allar Jõks vastas neist tingimustest vaid viimasele, leidsid riigikogu suurimad erakonnad lõppeval nädalal. Just Jõks on nende arvates seitsme aasta kõige suurem seanahavedaja. Mees pole suurt midagi teinud, kui vaid mõnikord mõttetute ja populistlike avaldustega välja tulnud.

Hoolimata materdajatest tahaks mina Allar Jõksi hoopis kiita. Oluliste teemade tõstatamise ja n-ö vastuvoolu ujumise eest. Ja see, et Jõks nüüd äkki enam riigikogu suurematele erakondadele ei sobi, näitabki, kui hea õiguskantsler on ta olnud.

Eile pahandas üks kolleeg prokuratuuri peale, mis "lekitanud välja", kuidas nimetet uus kolleeg peab hakkama ÜKTd tegema. Selle eest, et oma maja taga sisuliselt röövraiet tegi ja riigimaad ümber kujundas.

Tegelikult pole pahandamiseks põhjust. Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter tegi oma igapäevast tööd ja tegi hästi. Nagu ikka. Miks ma lugejana aga ei saanud seda uudist Oliver Kruudat ootavast ühiskondlikust leheriisumisest lugeda juba eelmisel päeval Kalev.ee-st,

vat sellest ma küll aru ei saa. Oli ju sellelgi kanalil info olemas. Milleks siis kinni hoida? Lugeja rahuldamine on ju meediaäri leib.

Aga see selleks. Üldiselt läheb Kruudal hästi, Tallinna kesktelevisiooni proovisaade läks ka ilusasti. Olen nüüd hiromant ja ennustan, et kesktelevisiooni näitamise leping on Kruudal sama hästi kui taskus. No ehk tuleb läbida mingisugune formaalne konkurss (et see vastik opositsioon ei lärmaks nõnda palju), aga alati saab ju mängida konkursitingimustega. Niiet 30 miljonit krooni järgmisel aastal nagu maast leitud ja edaspidi on valimisaastatel oodata veelgi suuremat rahanutsu. Iseasi, kas vaatajad seda propagandat just väga ootavad...

Üks soovitus ka. Ärge minge ostukeskustesse! Ausalt, enamik inimesi ei rõõmusta nende tasside, küünalde, käpikute ja sokkide üle, mida te neile kinkida kavatsete ja mida neil on juba eelmistest jõuludest kodus hulgim.

Häid jõule!

Hetkel kuum