Villy Paimets • 3. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Nädal Villy Paimetsa pilgu läbi

Et alanud aasta tõi meile suurema tulumaksuvaba miinimumi ning väiksema tulumaksu, tajume juba täna, palgapäeval. Et alanud aasta tõi meile kallima bensiini, elektri, viina, õlle, parkimise, isegi bussipileti, oleme juba kordi omal nahal tajunud.

Seepärast ongi n-ö paremal osal meist rõõm kuulda, et keskmine palk on taas tõusnud, eeldatavasti 12 131 kroonini, ja ühes sellega saavad riigijuhid korralikult palka juurde. Jah, aasta algus on neile ses mõttes alati mokka mööda olnud.

Pärnu linnapea Mart Viisitamm saab nüüd koos lisatasudega 61 435 krooni kuus ehk sama palju kui 5,1 keskmist eestlast. President Toomas Hendrik Ilvese igakuine sissetulek kerkib 101 900 kroonini (8,4 inimest).

Seesama president, kõrgelt haritud intelligentne mees, ütles uusaastakõnes, et krooni devalveerimist ei tule. Kes devalveerimisest räägib, on vaenlane: "Eesti krooni kurss püsib. See otsus sai tehtud juba 15 aastat tagasi, kui Eesti valis oma rahasüsteemi. Devalveerimise kuulutamine on asjatundmatu, see on valemäng. Liiga selgelt kõlab hädakuulutajate juttudest omakasu noot," teatas president. Tekkis ju täiesti intelligentne ja arukas diskussioon. Samuti plahvatas peaminister Andrus Ansip (7,2 inimest) kuuldes, et ta on diskussioonilõhkujana pressivaenlaseks valitud: "See on vale!"

Pealinnapea Edgar Savisaar (4 inimest) kirjutab tänase Äripäeva arvamuskülgedel, et kogu riigis tuleks kiiresti teha palgareform, muidu sumbume. Küünikuna ootan, et riigikogu oma staatuse seadust jälle menetlema hakkaks. Nalja teeb muidugi Savisaare võime rääkida üht ja teha teist. Tänases artiklis ütleb ta: "Strateegilisest juhtimisest on teada, et kõige halvem strateegia majanduses on paikneda kusagil keskel ilma ühegi konkreetse eristuva eeliseta." Hämmastav arvamuslause tavaliselt poolt valimast loobuvalt Keskerakonna esimehelt?

Eile selgus ka, et kuna üks järjekindel kaitseliitlane avastas põhiseadusest usuvabaduse klausli, pääsevad kaitseväelased vabariigi aastapäeva paraadil palvetamisest, vaid müts tuleb maha võtta. Jumal tänatud! 21. sajandil seisab ühe e-riigi sõjavägi keset linna, mütsid pihus, ja palub jumalat! No tule taevas appi! Muide, enne lahingut jumala palumisest: kas olete mõelnud, et ka vastase sõdur pöördub samal ajal sama jumala poole?

Möödunud aastat jääb igavesti meenutama väljend: piiks-piiks, ja raha tuleb! SMS-laene väljastati mullu poole miljardi krooni ulatuses. 500 000 000. Muljetavaldav number. Mida selle rahaga tehti? Sellegi kohta on number varnast võtta: ilutulestikule kulus ligi 60 miljonit krooni. Tunamullu lasti õhku vaid 40 miljonit.

Portaal tarkinvestor.ee hoiatas: saabumas on tarbimispohmell. Tavapohmelliga võtavad kõvemad mehed hommikul peale - peltsebul tuleb peltsebuliga välja ajada. Aga mida teha tarbimispohmelliga? Peaparanduseks üks väike Fiat Uno?

PS Tihane valiti Lätis aasta inimeseks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt