Hille Tressum • 6. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Alanud nädalal võib kütus veel kallineda

Kütusefirma Olerex turundusjuhi Antti Moppeli sõnul tuleb valmis olla uueks hinnatõusuks. "Kuna maailma naftabörsidel on hinnad tõusnud enneolematult kõrgele, siis tuleb olla valmis selleks, et järgmisel nädalal (alanud nädalal - toim.) kerkivad jaehinnad ka praeguseks toimunud maailmaturu kasvu võrra," sõnas Moppel.

Moppeli sõnul ei ole teada, kui kõrgele võib nafta hind maailmaturul tõusta. Kui varem spekuleeriti sellega, et praegusest hinnast moodustab olulise osa spekulatiivse raha mäng nafta tulevikutehingutega, siis nüüd levib arvamus, et ka OPECi tootmismahtude suurendamine ei aitaks hindu alla tuua ja turg rahuneks alles siis, kui kõrged hinnad hakkaksid mõjutama tarbimist.

Reedel tõstis Olerex väävlivaba bensiin 95 liitri hinna 15,70 ning diislikütuse hinna 17,25 kroonile.

Samuti kergitas reedel hinda Statoil, põhjendades hinnatõusu aktsiisitõusuga. Statoilis kerkis autokütuse hind täpselt aktsiisimaksu tõusu võrra ehk bensiiniliiter 1,30 krooni ja diislikütuse liiter 1,55 krooni. Uus aktsiisimaks koos käibemaksuga moodustab mootorikütuste liitrihinnast vastavalt 6,63 ja 6,09 krooni.

Bioetanool E85 kallines vaid 15 sendi võrra ning toote uus liitrihind on 12,95 krooni, millest aktsiisimaks koos käibemaksuga teeb ca 1 krooni. Bioetanool E85 liitrihind on biokomponendi maksuvabastusest tulenevalt 3 krooni võrra odavam kui enimmüüdud mootoribensiin 95 liitrihind.

Reede õhtul tõstis oma tanklaketis hindu ka Neste.

Nafta hinna tõus maailmaturul ei pruugi lätlaste kütuse hinda kergitada, vahendas BizNews.lv.

Lukoil Baltija esindaja Haim Kogani sõnul ei pruugi maailmaturul lakke tõusnud nafta hind lätlasi mõjutada.

Seda ainult juhul, kui nafta hind lähikuudel langeb. Vastupidisel korral on sunnitud ka Läti kütusehindu kergitama.

"Kas nafta kallinemine maailmaturul Läti kütuse hindu mõjutab või mitte, selgub kuu aja pärast. Kui nafta hind langeb selle aja jooksul samale tasemele mis ennegi, siis hinnamuutus Läti tarbijat ei taba. Meie autojuhtidel ei ole muretsemiseks veel põhjust. Lätis on kütuse hind stabiilne," sõnas Kogan.

2. jaanuaril tõusis nafta hind maailmaturul seni kõrgeimale tasemele, 100 dollarini barreli kohta. Reedel oli aga hind juba langenud 98,88 dollarini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt