Ettevõtja tunneb ära ka vaba aja veetmise viisist

Kristjan-Olari Leping 10. jaanuar 2008, 00:00

Umbes 10 protsenti inimestest tegelevad ettevõtlusega, 90 protsenti on palgatöötajad, ka Eestis. Mitme küsitluse tulemused näitavad, et ligi pooled inimesed põhimõtteliselt sooviksid tegelda ettevõtlusega, kuid suurem osa neist isegi ei ürita alustada. Sel on mitu põhjendust. Nt puudub sageli ettevõtluse alustamiseks vajalik kapital, ei ole ettevõtjana tegutsemiseks vajalikke loomuomadusi või haridust.

Eesti tööjõu-uuringu tulemustest selgub aga ka, et ettevõtjaks olemine eeldab teistsugust lähenemist vaba aja veetmisele.

Ettevõtjad veedavad rohkem vaba aega kodust väljas. Palgatöötajatega võrreldes käivad ettevõtjad rohkem kontserdil, teatris, spordivõistlustel, tegelevad ka ise spordiga rohkem. Seevastu kulutavad palgatöötajad rohkem aega lugemisele ja teleri vaatamisele.

Osalt on vaba aja kodust väljas veetmine seotud ettevõtjate suuremate sissetulekutega, kuid samas toetab selline vaba aja veetmine nende ärialast tegevust - saab suhelda äripartneritega, luua uusi kontakte.

Ettevõtjate vaba aja suuremale seostatusele tööga viitab ka asjaolu, et ettevõtjad loevad rohkem ajalehti-ajakirju ja erialast kirjandust, palgatöötajad eelistavad ilukirjandust. Ettevõtjad eelistavad modernsemaid ja realistlikumaid lavastusi ja filme, samuti vaatavad nad rohkem dokumentaalfilme. Palgatöötajad vaatavad rohkem komöödiaid, armastusfilme jmt, st eelistavad kergemat meelelahutust, mis viib neid argielust välja.

Ettevõtjate vaba aeg on tööga rohkem seotud, ka nende hobid toetavad ettevõtjalikku tegevust. Palgatöötajail on töö ja vaba aeg rohkem lahutatud ning nad pigem kasutavad puhkehetki tööst vahelduseks saamiseks ja argimuredest põgenemiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing