The Real Groupi uus kava

Mari Hiiemäe 11. jaanuar 2008, 00:00

A cappella muusika austajate jaoks on The Real Group vana tuttav. Ansambel külastas Eestit paar aastat tagasi ning andis siin mitu südantsoojendavat kontserti. Samuti on nende muusika olnud huviliste jaoks kättesaadav arvukatel helikandjatel.

Ansambli repertuaar on võrreldes eelmise Eesti kontserttuuriga mõnevõrra muutunud ning täienenud. Seekordsetel ülesastumistel kõlavad peamiselt uued lood ning seaded, mida siinne publik The Real Groupi esituses varem kuulnud pole.

Ligi poole esinemisprogrammist moodustab ansambliliikmete omalooming, millest suurema jao autoriks või arranžeerijaks on üks The Real Groupi ellukutsujatest Anders Edenroth.

Peale autoriteoste sisaldab kava ka omanäoliseks töödeldud klassikalise muusika pärle ning ajatuid džässilugusid. Näiteks kõlavad ansambli esituses muusikapalad Wolfgang Amadeus Mozarti, Duke Ellingtoni, Burt Bacharachi ning Michel Legrandi ja teistelt suurtelt heliloojatelt.

The Real Group koosneb koolitatud lauljatest, kes on oma muusikahariduse omandanud Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Esimese kontserdi The Real Groupi nime all andis toonastest muusikaüliõpilastest moodustatud ansambel aastal 1984, oma esimese helikandja üllitamiseni jõuti kolm aastat hiljem.

Grupp on kogu aeg aktiivselt tegutsenud ning kontserte andnud. Suurejooneliste kontsertturneede käigus on jõutud neljakümne riigi suurematele ja väiksematele lavadele. Ühiselt on avaldatud 15 albumi jagu muusikat.

The Real Group on kokku andnud ligikaudu 1200 kontserti ning müünud üle 300 000 heliplaadi. Peale a cappella kontsertide, mis on ansambli vaieldamatu eelistus, on grupp üles astunud ka koos taustabändide, sümfooniaorkestri ning mitme koorikollektiiviga.

The Real Groupi suurim väärtus on nende elurõõm ning positiivne energia, millest ansambli liikmed näivad otsekui pulbitsevat. The Real Groupi lugude seaded on tempokad ning kisuvad kaasa elama. Esinemisel köidab vaatajaid ansambliliikmete vahetu spontaansus ning publikusõbralikkus. Ei ole haruldane, kui saalis istuvad kuulajad lauljate algatusel kontserdi vältel rütmikalt kaasa plaksutama või koguni kaasa ümisema palutakse.

Seekord rõõmustab The Real Group eestimaalasi nelja reipa esinemisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing