Alternatiivturul puhub kõle tuul

Romet Kreek 15. jaanuar 2008, 00:00

Alternatiivturg on kauplemiseks sama hästi kui valmis. Sinna turule viimiseks vajalikud nõustajad ja maaklerid on valmis. Kas investorid on valmis - seda on raskem öelda, mingit sisulist nõudlust ei ole märgata olnud. Paistab ka, et ettevõtete poolel valitseb vaikus - keegi ei julge esimesena tulla.

Turg on olemas, kuid ei ole kaupa (aktsiad) ega ka ostjaid-müüjaid. Puhub kõle tuul.

Kahjuks ei taha tulumaksuseaduse muudatuses investeerimiskontole antavate tehingute osas alternatiivturul tehtavatest tehingutest saadud kasumitele reinvesteerimiseks maksuvabastust rakendada. On ju tegemist sellise natuke kahtlase vähemreguleeritud turuga - rohkem sellise põrandaaluse kauplemiskohaga.

Võiks esitada küsimuse - milleks ja kellele üldse oli tarvis seda alternatiivturgu luua? Kuid Euroopa targad eeskirjad nõuavad konkurentsi praegustele monopoolses situatsioonis tegutsevatele börsidele alternatiivturgude ja alternatiivsete kauplemissüsteemide näol. Antud juhul muidugi ei loo börsile kuuluv alternatiivturg mitte mingisugust konkurenti börsile. Aga nii on see Põhjamaades ja Suurbritanniaski.

Samas tulumaksueelnõu tegijad on vist regulatsiooni mõtte kahe silma vahele jätnud või ei ole seda üldse tähele pannudki.

Kui Tallinna börsil olevate ettevõtete aktsiatele rakendub maksusoodustus ja alternatiivturu omadele mitte, siis mis peaks olema investori huvi üldse viimaselt turult midagi osta? Börsil nõutakse

ettevõtetelt ajalugu ning tulemuste ja uudiste avaldamist, alternatiivturg on aga hämaram.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing