Eesti perefirma Salon+ pürib londonlaste õuele

Agnes Ojala 16. jaanuar 2008, 00:00

Praegu on Londoni ja kogu Euroopa suurima ostutänava Oxford Streeti lähedal vaiksel Riding House Streetil asuva pisikese salongi uksed küll avatud, ametlik töö aga algab paari nädala pärast.

Tagasihoidlikult ja stiilselt valgega sisustatud salongi sisse astudes võtab külalisi vastu kaks Leedust pärit noormeest, varem Leedus Salon+ töötanud juuksurid Martynas Micevicius ja Evaldas Urbonas, kes esialgu uuest juuksuritöökojast huvitatuile alles infot jagavad.

"Oleme siin tööl juba detsembri keskpaigast. Esialgu salongil veel Salon+ logo ega muud firmale viitavat ei ole, aga kui keegi huvitatu sisse astub, siis selgitame, et avame peagi ametlikult uksed. Üks klient on siin ka juba uue soengu saanud," ütles Martynas Micevicius.

Möödunud reedel jõudis Londonisse ka salongi esimene eestlasest juuksur - umbes aasta Salon+ Tartu Raekoja platsi esinduses töötanud nooremjuuksur Liis Oolberg.

"Tulin siia oma mehele järele. Kui tööl ütlesin, et Londonisse kolin, pakkusid nad mulle uues salongis kohe tööd. Ei tea, kui kauaks jään, esialgu vast paariks-kolmeks aastaks," rääkis värske suurlinna elanik.

Tema sõnul on London suurepärane koht enda arendamiseks. "Siin on palju rohkem võimalusi, igasuguseid kursusi ja koole, nii et saan end siin täiendada," arvas Oolberg, kes tunnistas, et Inglismaale kolimine tekitab lisaks põnevusele ka hirmu.

Salon+ nõukogu liige Helena Lõhmus selgitas, et töötajaid valitakse salongi ennekõike Balti riikidest. "Saadame neid kahel põhimõttel. Üks viis on saata neid, kelle elu niigi Londonisse viib, nagu oli Liisi puhul. Teine võimalus on saata kas nädalavahetuseks või näiteks kuuks siinseid staarjuuksureid, kes tahavad end arendada ja Londoni meistrite käe all õppida," rääkis ta.

Et töötajad on plaanis värvata eestlaste, lätlaste ja leedulaste seast, kavatseb Salon+ salongi olemasolust ennekõike teavitada Londonis elavaid Balti riikidest pärit inimesi, kellele on kolmes riigis tegutsev salongikett juba tuttav ja kellele võib pakkuda emakeelset teenindust.

"Näiteks leedu kogukond on Londonis väga suur. Kavatseme teha teavitustööd saatkondades ja seal olevate kommertskodade kaudu otsime üles ka Londonis tegutsevad Balti riikidest pärit firmad," tutvustas Helena Lõhmus plaane.

Londoni suurema eesmärgina on Salon+ endale Lõhmuse sõnul seadnud kava avada lähiaastatel viis salongi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing