Tallinnas jätkus endiselt langus

Romet Kreek 18. jaanuar 2008, 00:00

Tallinna börs ei suutnud astuda sama jalga Euroopa arenenud turgudega, kus oli eile kergelt positiivne meelestatus. Tallinna börsil ei leidunud taas ühtegi tõusvat aktsiat.

Kõige huvitavamaks võib pidada Merko Ehituse aktsiat, mis suutis päeva peale kukkuda üheksa protsenti, siis tõusta kuus protsenti ja lõpetada päeva 2,6protsendise langusega. Aktsia maksis lõpuks 175,25 krooni ehk 11,20 eurot. Päeva sees võis isegi näha 22kroonist aktsia ostu-müügi ääre vahet. Aktsia käive oli 1,5 mln krooni.

Üleeile läinud aasta käibest teavitanud Tallinna Kaubamaja aktsia hind jätkas langust. Eile langes aktsia hind 4,2 protsenti, 107,96 kroonile ehk 6,90 eurole.

Teine üle kahe miljoni kroonise käibega (2,2 mln krooni) aktsia oli Olympic EG, mille hind odavnes 2,2 protsenti, 49,91 kroonile ehk 3,19 eurole.

Suurima käibega (13,3 mln krooni) oli Tallinki aktsia, mille hind langes 0,99 protsenti, 15,65 kroonile ehk ühele eurole.

Käibed on börsil täiesti kokku kuivanud, likviidsus on väga viletsaks muutnud. Kui mõnel fondil on vaja ühtäkki suurt kogust aktsiad müüa, siis on olukord halb. Ostjad on ära hirmutatud. Kui meil oli tõusev turg, siis sai välisinvestorile seletatud, et raske on saada jalga ukse vahele, et hinda ülesse ajamata mingit korralikumat kogust aktsiad lühikese ajaga kätte saada. Kuid sai hoiatatud, et kui hakkab jooks ukse poole, et turult väljuda, siis väljumine käib läbi akende - ukse kaudu ei pääse välja trügides läbi rahvasumma.

Tegu ei ole mitte üksnes Eesti, vaid kogu Balti fenomeniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing