Christel Karits • 31. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Maiuspalad tippfilmide nädalalt

Kõige suurema arvu Oscari nominatsioone (tervelt kaheksa) kogunud maiuspala "Ei ole maad vanadele meestele" jõuab Tallinna kobarkino põhikavva 8. veebruaril. Tippfilmi nädala raames on see vaatamiseks aga sel pühapäeval.

Haarav põnevusfilm "Ei ole maad vanadele meestele" on Pulitzeri auhinna võitnud sulesepa Cormac McCarthy samanimelise romaani ekraniseering, mille lavastajateks-stsenaristideks Oscari-võitjatest vendadepaar Joel ja Ethan Coen.

Keevitajana leiba teeniv Llewelyn Moss leiab ühel päeval mahajäetud auto, mille ümber on mitu kuulidest puretud laipa ning koormaks hunnik heroiini ja kaks miljonit dollarit.

Raha kaasa võttes käivitab Moss katastroofiliselt vägivaldse ahelreaktsiooni, mida ei suuda pidurdada isegi võimud vana ja illusioonideta šerifi Belli isikus.

Korraga on tema kannul mitmed asjast huvitatud isikud, kelle seast kõige ohtlikumaks osutub salapärane tundmatu, kellele meeldib inimelude peale kulli ja kirja visata. Osades Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Javier Bardem jt.

Laupäeval on publiku ees kolmele Oscarile kandideeriv Tim Burtoni õudusmuusikal "Sweeney Todd: Fleet Streeti deemonlik habemeajaja".

Johnny Deppi on selles filmis nimiosalise kehastamise eest juba Kuldgloobusega auhinnatud, nüüd on käes ka Oscari nominatsioon parima meespeaosa kategoorias.

"Sweeney Todd: Fleet Streeti deemonlik habemeajaja" on Stephen Sondheimi samanimelise menumuusikali sünge ekraniseering.

Juuksur Benjamin Barkeril oli armastav naine ja kena tütar. Kuni päevani, mil ta mõisteti süüdi kuriteos, mida mees polnud toime pannud, ning pagendati igaveseks.

15 aastat hiljem naaseb ta Londonisse Sweeney Toddina, meisterliku habemeajajana, kelle suurimaks sooviks on maksta kätte kohtunik Turpinile ning tolle ustavale käsilasele Beadle Bamfordile, kes olid kõigi tema kannatuste põhjustajaks. Ent neid, kes saavad tunda Sweeney Toddi habemenuga, on teisigi.

Verejanulise plaani elluviimisel on talle oluliseks abiliseks Nellie Lovett, kelle pirukaäri hakkab õitsema pärast seda, kui Sweeney oma töökoja käima paneb. Eriti kiidetakse pirukates leiduvat mahlast liha. Filmis teevad kaasa Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Timothy Spall jt. Film jõuab Eesti kinodesse 15. veebruaril.

Täna näeb kahe Kuldgloobuse nominenti Khaled Hosseini menuromaanil põhinevat "Lohelennutajat".

Tegu on emotsionaalse linalooga sõprusest, perekonnast, hävitavatest eksisammudest ning lunastavast armastusest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt