Romet Kreek • 12. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Lätlased suhtuvad Eestisse positiivselt

Läti Parex Bank on hakanud juba mõnda aega tagasi analüüsima Balti aktsiaid, sealhulgas ka paljude Eesti ettevõtete omi.

Paistab, et valdavalt lähtutakse tihti vastakaid järeldusi pakkuvast tehnilisest analüüsist, sekka ka veidi tagasivaatavaid majandustulemusi ja võrdlust sama sektori keskmise ja turu keskmisega. Hinnasihte ei ole aktsiatele määratud. Kokkuvõtvalt mõnede eranditega võib öelda, et soovitatakse osta Eesti aktsiaid. Värskeim analüüs pärineb läinud nädalast.

Eesti Ekspressi aktsiat soovitati osta, sest fundamentaalselt on aktsia tänu oma tugevale positsioonile Eesti meediaturul atraktiivse pikaajalise perspektiiviga.

Eesti Telekom on väärt ostmist, kuna Euroopa tööstusharuga võrrelduna on ettevõtte hinnatus keskmisel tasemel.

Sama soovituse sai Merko Ehitus. Ettevõte on lepingutelt liider ja P/E on nii Euroopa tööstusharu keskmisest kui ka Balti keskmisest madalam.

Ostusoovituse sai Eesti Ehituse, Harju Elektri, Saku Õlletehase, Tallinna Kaubamaja, Tallinna Vee ja Norma aktsia.

Arco Vara aktsiat soovitatakse hoida. Transnatsionaalne ettevõte paistab Parexi analüütikutele pikaajaliselt väga atraktiivsena, kuna ettevõttel on väga tugev positsioon Eesti kinnisvaraturul ja ettevõte laieneb KIEs. Fundamentaalselt on ettevõte väga hea, kuid kuna kinnisvaraturu langus on tõenäoline, siis on aktsial "hoia" soovitus. Tallinki aktsia sai müügisoovituse. Silja liitmise järgne aastakasum oli vaid raamatupidamise abil saavutatud. Viimati avaldatud kvartalikasum kukkus 98 %. Varem soovitati aktsiat hoida.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt