Villy Paimets • 24. veebruar 2008
Jaga lugu:

Rikaste sekka tee pikk

Neljapäevane Äripäev kirjutas, et lähikonna Euroopa pealinnadest on magusaim elu Berliinis.

Eesti Konjunktuuriinstituudi regulaarselt jälgitava toidukorvi maksumusest Euroopa pealinnades selgub, et keskmine vilniuslane saab oma netopalga eest enesele lubada peaaegu kaks korda vähem kui keskmine tallinlane, see omakorda kolm korda vähem kui berliinlane.

Kui aga võrrelda peaministrite palkadega? Eesti peaminister Andrus Ansip, kel polnud kahjuks teema kommenteerimiseks mahti, saab oma netopalga (4,82 keskmise pealinlase netopalka - toim) eest Tallinna kauplustest osta täpselt samuti peaaegu kaks korda rohkem asju kui Leedu peaminister Gediminas Kirkilas (4,51) oma netopalga eest Vilniuse poodidest ning üle kolme korra vähem kui Saksamaa liidukantsler Angela Merkel (5,35) Berliinis ja peaaegu kaks korda vähem kui Soome peaminister Matti Vanhanen (4,96) Helsingis. Samas näiteks on Slovakkia peaminister Robert Fico (5,34) ja tema Poola kolleeg Donald Tusk (3,79) Ansipiga ostujõu poolest üsna võrdsed.

Toidukorvi maksumust netopalkadega võrreldes selgub, et liitrine piimapakk on üsna hea mõõdupuu - kui selle hind tundub poes sulle kõrge, on ülejäänud hinnad samuti kõrged. Ja vastupidi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas