Sten-Aleks Pihlak • 2. märts 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Alta Capital venitab Kruudale tasumisega

Mis täpselt Alta Capitalile muret valmistas ja miks oli ta sunnitud planeeritud tehingu lõpetamise tähtaega veel kuu aja võrra edasi lükkama, ei olnud ostjatelt võimalik teada saada.

"Esmaspäeval teeme selle kohta "statementi"," kõlas Alta Capital Partnersi juhi Indrek Rahumaa lühike vastus, kes telefonikonverentsi tõttu reedel rääkida ei saanud. Alta Capitali partner Andres Rätsepp aga ei soovinud seda teemat kommenteerida.

Tänaseks mõeldud ostjate "statement" jõudis siiski kohale juba reede pärastlõunaks, selles seisis pikemate selgitusteta, et planeeritud rahamaksmine on lükatud edasi 31. märtsile. Ka selles avalduses hoidsid ostjad tehingu lõpetamisega venitamise põhjused enda teada.

Tehingute pimetuppa ei soostunud valgust tooma ka müüja poolel seisev Oliver Kruuda.

"Antud müügi puhul on tegu väga olulise ja suure asjaga ning kõik võtab lihtsalt rohkem aega, kui algselt sai kavandatud. Kõik on normaalne," sõnas rahulikult Kruuda, kelle hinnangud Alta Capitalile olid väga kõrged.

"Need vennad on suuremaidki asju teinud kui see," lausus tunnustavalt Kruuda, kelle äridele tehingu lõpetamise edasilükkamine pole tema enda sõnul mingit mõju avaldanud.

"Ma pole enam nii noor, et kõike kohe planeerin ja plaane teen. Elan ühes päevas korraga. Samuti läheb meie kõikidel ettevõtetel hästi," ütles Kruuda ja pidas alusetuks spekulatsioone, nagu oleks ta tulu konkreetse tehingu pealt juba kusagile ära planeerinud ja nüüd tehingu venimise tõttu pidanud Marchel Vichmanni ettevõttelt OÜ Moonrider laenu võtma.

"Seda küsiti kunagi enne ka, aga selle ostu-müügitehinguga seal küll mingit seost ei ole. Marceliga on meil nii mõnedki projektid koos ja ma leian, et ei pea kommenteerima meie omavahelisi asju," sõnas Kruuda, kellel on ka pärast tehingu lõppu olemas soe koht Tere ASi nõukogu liikme toolil.

Mitut ülevõtmist nõustanud Gild Bankersi juhtivpartner Rain Tamm ei soostunud Alta Capitali ja Kalevi tehingu edasilükkumise põhjustest rääkima, kuigi oli enda sõnul põhjustest teadlik.

"Kuigi ma konkreetset juhtumit kommenteerida ei saa, võin üldiselt öelda, et ülevõtmiste puhul on sellised asjad tavalised," rääkis Tamm, kelle sõnul on põhilisi tehingu edasilükkamise põhjuseid kaks.

"Ülevõtmiste puhul sõlmitakse esmalt kavatsuste protokoll, seejärel leping ja hiljem uuritakse põhjalikult juriidilise ja finantside poole pealt ettevõttes toimuvat. Selle protsessi kiirusest ja ka tulemustest sõltub ka tehingu jõustumine," ütles Tamm.

"Teine tehingu venimise põhjus võib olla asjaolu, et finantseerimise olukord on praegu hoopis teine kui pool aastat tagasi," ütles ta, kuid jällegi ei tahtnud viidata konkreetsele juhtumile.

Siiski tunnistas Tamm, et tehingute katkestamine pole praegu üldse harv nähtus. "Põhimõtteliselt on see võimalik ja praegustes muutuvates majandusoludes on see tavalisem kui muidu," sõnas ta.

Kruuda tehingu katkestamise võimalust ei kommenteerinud.

Ma ei mõista selle kohta ei A-d ega O-d öelda. Sellest, et see tehing venima hakkab, kuulen küll esimest korda. Ma võin enda kogemusest aga öelda, et meie läbirääkimised hollandlastega kestsid algusest kuni päris lõpetamiseni kaks aastat. Kui üleüldse vaadata, mis praegu majanduses sünnib, ja kui istuda pangaonu puki peal, siis kui mingi paberi läbivaatamine võttis kunagi 10 päeva aega, siis nüüd kulub selleks 20 päeva. nüüd on muutunud kõik protseduuride reeglid ja ka inimesed on muutunud arglikumaks otsuste suhtes. Seega pool aastat ühe tehingu lõpetamiseks pole mingi aeg.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt