Hinnatõus kasvatas Estoveri kasumit

ÄP 04. märts 2008, 00:00

Toodang vähenes kõikides toiduainetööstuse allharudes peale lihatoodete.

Juustumüüja Estover teatas, et kasum kasvas 2007. aastal 25 miljonile kroonile ning käive oli 318 miljonit kroonile. Mullu oli kasum 0,2 miljonit krooni. Samal ajal tonnides vähenes müük aastaga 23%. "Müügi langus on tingitud eeskätt piimatoodete hinna tõusust ja seetõttu vähenenud tarbimisest," ütles Estover OÜ tegevjuht Kai Rimmel.

"Suutsime kasumit mitmekordistada tänu planeeritud müügitööle ja efektiivsuse tõusule kõikides töölõikudes. Kasumi suurenemisele aitas kaasa ka piimatoodete üldine hinnatõus," möönis Rimmel. "2008. aasta plaanime suurendada käivet ja kasumit 15% ning müüki 20% võrra."

Laatre Piim ASi tegevjuhi Edda Vahtramäe sõnul ettevõtte tootmismaht mullu suurenes, kogu toodangu on Eesti tootjad kokku ostnud.

"Kardan jah, et piima kokkuostuhind võib langeda," prognoosis Vahtramäe selle aasta piima hinda.

Samas ei saa Vahtramäe aru, miks tehakse piima hinna tõusu ümber nii suurt kära, kui liha hind on 2005. aastast tõusnud lõpptarbija jaoks 40-60%.

E-Piima juht Jaanus Murakas ütles, et ettevõtte tootmismaht pole vähenenud, kuid eelmise aasta suur piima hinna tõus tõi ka neile head majanduslikud tulemused.

"2006. ja 2007. aasta tootmismaht on samas suurusjärgus," märkis Murakas.

"2007. aastal oli piima hinna tõus suur, ka meile oli seetõttu eelmine aasta majanduslikult hea," märkis Murakas. Ettevõtte ametlikud tulemused avalikustatakse märtsi teises pooles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing