Tarvo Vaarmets • 4. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

600 krooni eest börsil nalja nabani

Päev varasem korralik kukkumine sai eile Tallinna börsil kerge jätku - suurema osa päevast valdavalt nulltasemel liikunud indeks müüdi lõpuks siiski 0,65protsendilisse miinusesse.

Suurimat (4,5 mln kroonist) käivet näitas Silvano FG aktsia, mille hind langes kolm protsenti. Veebruari viimase päeva hommikul tulemused avaldanud rõivakontsern keskendub praegu teatavasti oma poeketi laienemisele ja seda eelkõige Venemaal. Müügipinnad aga ei suuda veel piisavalt efektiivselt toimida, mistõttu on kulud kasvanud kiiremini kui tulud ning viimase kvartali puhaskasum langeski mäletatavasti 35 protsenti.

Tulemuste järgselt on Silvano aktsia hind aga kolme päevaga kaotanud juba 17 protsenti, millest võib järeldada, et investoritele olid tulemused üsna korralik pettumus ning põhjust rõõmustamiseks ei nähta ka lähitulevikus.

Päeva huumori eest hoolitsesid taas Viisnurga kaks järglast - kinnisvaraarendaja Trigon Property Developmenti ja mööblitootja Viisnurga aktsiad. Mõlemaga tehti üks tehing kogusummas 645 krooni. Selle raha eest sai endale osta aga päeva kaks suurimat tõusjat - Viisnurga aktsia kerkis 4,2 ja TPD aktsia 2 protsenti. Viimast hoiab endiselt langemast võimalik ülevõtupakkumine, mille toimumise korral lubas ettevõtte juhtkond aktsia hinnaga võrreldes 17 protsenti preemiat.

Suurimaks langejaks osutus veebruaris imetlusväärset tõusu näidanud Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kaotas päevaga 3,8 protsenti oma eilsest väärtusest. Tallinki ja Olympicu aktsia hinnad ei muutunud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt