ÄP fototoimetus • 6. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Turismiuudised

Venemaa võib plaanida turismiarendust Norrale kuuluvatel Teravmägedel.

Juba nõukogude ajast on venelastel seal kasutada Pyramideni nimeline kaevandusasula. Tõsi, kaevandusena seda viimased kümme aastat enam ei kasutata. Sellegipoolest on Pyramidenis säilinud hotell, kultuurikeskus, kaevandushooned jm. Kaevanduse direktor ütles Norra ringhäälingule NRK-le, et enne turismihooaja algust plaanitakse renoveerida hotell, st tagada elektrivarustus, kütmine ja soe vesi.

Eeldatavasti tutvustavad venelased oma plaane lähiajal ka Teravmägede kubernerile, kes resideerub saarestiku suurimas asulas Longyearbyenis.

Alates selle aasta 11. veebruarist on suitsetamine Taimaa restoranides, baarides ja ööklubides keelatud, kirjutab reisiportaal trip.ee.

Patustajaid peaks ootama rahatrahv summas kuni 2000 baati (umbes 650 krooni). Seevastu klientidel suitsetamise lubamisega vahele jäänud restoranide omanikke karistatakse suurusjärgu võrra suuremalt ehk 20 000 baatiga.

Lisaks söögikohtadele on suitsetamine keelatud avalikes kohtades nagu valitsusasutused, raudteejaamad ja haiglad.

Suitsukeeldu on plaanis laiendada ka avalikesse randadesse.

Kuni 31. märtsini piirdutakse enamasti hoiatusega, alates aprillist saab suitsetamise eest juba reaalseid trahve.

Järgmise aasta kevadel kavatseb SAS alustada lende marsruudil Kopenhaagen-San Francisco. See on SASile kahe aasta jooksul viies uus rahvusvaheline marsruut.

San Frnaciscosse hakkab lendama Airbus A340-300, kus on kolm reisijaklassi: äriklass, turistiklass Extra ja turistiklass. Eelmisel kuul uuendas SAS oma Extra-klassi, mis pakub mitmeid äriklassi eeliseid. Sealhulgas parandati ka toitlustamist.

San Francisco on SASile viies sihtkoht USAs ja Seattle'i kõrval teine sihtlennujaam riigi läänerannikul.

Eelmisel aastal alustas SAS lende marsruutidel Stockholm-Peking, Stockholm-Bangkok ja Kopenhaagen-Dubai ning tänavu 27. oktoobril hakatakse lendama Kopenhaagenist Delhisse.

Helsingi Vantaa lennujaamas avati veebruaris uudse kontseptsiooniga veinibaar Wine & View. Valikusse kuuluvad veinid kõigilt mandritelt.

Veinibaari joogikaardil olevad veinid on valitud üle maailma tuhande veini seast ning nende valik muutub pidevalt.

Veini juurde pakutakse tapas'eid, mille valmistamisel on kasutatud näiteks päikesekuivatatud tomateid ja artišokke.

Klaasi aastakümnete vanuse veini eest tuleb Vantaa lennujaamas maksta nüüd vähem kui kümme eurot (alla 150 kr). Lennuväljavaadet pakkuva veinibaari erijoon on vähetuntud veinimaade ja veinide tutvustamine. Näiteks on valikus Hiina vein.

Sobivat veini aitavad klientidel valida erikoolituse läbinud töötajad.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt