Ka investorid on džentelmenid

Tarvo Vaarmets 10. märts 2008, 00:00

Võib arvata, et valdav enamus reedestest kauplejatest olid härrasmehed. Tallinna börs värviti eelseisnud naistepäeva silma pidades ilusti punaseks - indeks kaotas oma väärtusest 0,59 protsenti.

Tõsisemalt rääkides levisid eelmise nädala lõpus aga müügimeeleolud kogu maailmas, saades taas alguse USAst, kus avaldati kinnisvaraturuga seotud ebameeldivaid numbreid nagu rekordiline tagatise äravõtmiseni jõudnud eluasemelaenude määr. Mured krediidituru halvast tervisest vedasid languse ka Aasiasse ning seejärel Euroopasse ning Tallinna.

Üsna harvanähtava üle viieteistkümne protsendilise väärtuskaotuse tegi läbi börsil oleva maatüki ehk Trigon Property Developmenti aktsia hind. Alumisest limiidist suurema kukkumise teeb võimalikuks olukord, kus aktsial esineb näiteks kauplemisevabu päevi. See tähendab, et võrdluslimiiti arvestatakse eelmise päeva müüginoteeringust ning kui see on madalam kui viimati, näiteks päev varem, tehtud tehing, siis kaotabki aktsia päevaga rohkem kui 15 protsenti oma väärtusest. Trigoni puhul tehti viimane tehing teisipäeval 23,94 krooniga, järgnevatel päevadel liikus parim müüginoteering aga 22,69 kroonile, mis saigi reedese päeva võrdlushinnaks.

Viis protsenti andis tagasi Eesti Ehituse aktsia, veidi vähem Saku Õlletehase väärtpaber. Suurkäibe eest hoolitses aga Eesti Telekomi aktsia, millega tehti tehinguid 24 miljoni krooni eest. Pea 90 protsenti kogu börsikäibest andnud aktsia hind lükati 0,5 protsenti madalamale, 117,8 kroonile. Ühe tehingu ja täiesti naeruväärse käibega kerkisid ülespoole Starmani ja Viisnurga aktsiate hinnad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing