Kadri Jakobson • 9. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Pankrotihaldur sai Langilt töökeelu

Kaupo Piiri enda sõnul oli tegu pankrotimenetlusega firmas Forest Plant. Äriregistri andmetel on see Põlvamaa rapsikasvatusettevõte, mille omanik on soomlane Jari Olavi Järvinen.

Justiitsministeerium algatas Piiri suhtes järelevalvemenetluse, mille käigus leiti mitmeid seaduserikkumisi, nagu pankrotihaldurile ja toimkonna liikmetele tasu maksmine ilma kohtumääruseta. Piiri suhtes algatati isegi kriminaalmenetlus, kuid see lõpetati kuriteokoosseisu puudumise tõttu.

Piir, kes on olnud ka näiteks Tartu ärimehe, Lõunatööstuse juhi ja Weroli käimalükkaja Vambola Kolbakovi pankrotihaldur, ise süüd ei tunnista.

"Mina pole midagi omastanud. Minu käed on puhtad ja midagi tasku pannud ma pole," ütles Piir. Ta kinnitas, et kõik toimunu on tal must-valgel paberitel kirjas, kuid ta ei pea selle avalikustamist enne menetluse lõppu õigeks.

Ministeeriumi andmetel jättis kohus kinnitamata Piiri esitatud pankrotimenetluse lõpparuande, vabastas Piiri halduri kohustustest ja määras uue pankrotihalduri.

"Arvestades, et haldur rikkus ühe pankrotiasja menetlemisel mitut pankrotiseaduse sätet, sealhulgas halduri põhikohustusi korduvalt, rakendas justiitsminister rangeimat karistusmäära ning võttis Kaupo Piirilt haldurina tegutsemise õiguse viieks aastaks," selgitas justiitsministeeriumi pressiesindaja.

Piir polnud kohtule piisavalt teavet andnud menetluse käigust ja jättis olulised dokumendid esitamata või tegi seda oluliste puudustega. Ka lõpparuanne oli ministeeriumi info kohaselt esitatud hilinemisega ja puudustega.

"Samuti ei koostanud Kaupo Piir pankrotivara nimekirja, ei esitanud kohtule kinnitamiseks jaotusettepanekut ega pankrotihalduri tasu, pankrotitoimkonna liikmete tasu ja pankrotimenetluses tehtud kulutuste aruannet," ütles pressiesindaja.

Tartu ringkonnaprokurör Marge Püss ütles, et Piiri suhtes alustatud kriminaalmenetluses seoses pankrotimenetlusega firmas Forest Plant, täpsemalt uuriti, kas Piirile ja pankrotitoimkonna liikmetele tasu maksmine oli seaduspärane. "Menetlus lõpetati kuriteokoosseisu puudumise tõttu. Päris korrektne asi siiski polnud, oli pankrotiseaduse rikkumisi," nentis Püss.

Forest Planti pankrotitoimkonna esimees Indrek Pajumets kinnitas, et Piiri tegevus oli seaduslik ja korrektne.

"See karistus on naeruväärne, kõik võlanõudjad said raha kätte ja asi lahenes," ütles ta. "Piir tegi kõik korrektselt. Mina arvan, et minister on Piirile liiga teinud," lisas ta.

Ministeeriumi teatel lõpetati Forest Planti pankrotimenetlus pankrotialuse äralangemise tõttu, osaühing jätkab tegutsemist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt