Uno Naissoo kaunimad laulud

Mari Hiiemäe 20. märts 2008, 00:00

Naissoo laulud tulevad esitamisele muusikute poolt, kel on legendaarse helilooja loomepärandiga kõige otsesem side. Kontserte annab kvartett, kus klahvpille mängib vanameistri poeg Tõnu Naissoo ning löökpillirütmide eest hoolitseb pojapoeg Marko Naissoo.

Kontserdikava on helge ning romantilise varjundiga nagu Uno Naissoo tuntumad lood seda ongi. Kindlasti kuuleb seal muusikapalu nagu "Märtsis algas mai", "Ma tulen ja lähen", "Kui käes on jaanipäev", "Õnne algus" jt.

Kontrastiks ballaadihõnguliste rahuliku kulgemisega lauludele, mille sõnad ehk osadel kuulajatel lausa peas on, kõlab ka instrumentaalmuusika. Tõnu Naissoo sõnul on Uno Naissoo instrumentaalpalad vähem tuntud kui tema laulud. Seetõttu võib kontsert üllatusi pakkuda just selles osas.

Kõigile esitamisele tulevatele lauludele on tehtud värsked seaded, mille eest on hoolt kandnud eelkõige kvarteti liider Tõnu Naissoo, kuid samuti ansambli ülejäänud muusikud: Taavo Remmel, Marko Naissoo, Meelis Vind ning noor lauljatar Anna Põldvee.

"Kontserdid tulevad huvitavad, üsna palju on muusika mängijate nägu," lubab Põldvee, "kogu aeg toimub ja juhtub laval midagi ning muusika pole kunagi 100% niimoodi paigas, et see igavaks võiks muutuda".

Tõnu Naissoo projekt on kvaliteetne ning elujõuline. Seda, et see kuulajatele meeldib, kinnitab soe tagasiside tänavu veebruaris korraldatud kontserttuurilt USAs ning Kanadas, kus kvartett oli väljas peaasjalikult sama kavaga, mida nüüd kodupublikki kuulda saab.

Uno Naissoo sünniaastapäeva tähistamine on saanud nii tema muusika suurde maailma viimisega kui kontsertidega Eestis väärika alguse. Projekti lõplikuks jäädvustamiseks on Tõnu Naissool plaanis sügiseks välja anda Uno Naissoo muusikaga heliplaat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing