Tarvo Vaarmets • 23. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Dollar näitas üle pika aja tugevust

USA dollar suutis möödunud nädalal seljatada euro ja jeeni, kuna turuosalised on hakanud uskuma, et USA keskpangal õnnestub pankadevaheline laenuturg taaselustada ning see taastab ka kindluse finantsturgudel ja kogu majanduses.

"Dollar naudib põrget," kommenteeris Nomura Trust and Bankingi valuutaosakonna asejuhataja Hideki Amikura. "Fed üritab kindlust taastada. Samuti ei olnud USA investeerimispankade kasumid nii kohutavad kui mõned arvasid," lisas ta. Dollar kerkis euro vastu 1,5431 tasemele, mis märkis nädalaseks tõusuks 1,6 protsenti. "Eurol on veel ruumi kukkumiseks," arvas Shinko Securitiesi valuutastrateeg Kengo Suzuki. "Saame kinnitust, et rämpslaenude probleemid liiguvad Euroopa finantssektorisse. Eurotsooni majandus hakkab nüüd aeglustuma," rääkis Suzuki Bloombergile. Ühe dollari sai nädala lõpus aga 99,58 jeeniga, mis on 0,5protsendine edasiminek.

Dollari tugevnemine saatis toorainete hinnad sügavasse langusesse. Nii kukkus veel äsja üle 1000 dollari maksnud kullauntsi hind 925 dollarini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt