Tanel Raig • 25. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Põlatud puiduveod leidsid Kunda Sadama

Kuigi Kunda Nordic Cementi koosseisu kuuluv Kunda Sadam eraldi oma majandustulemusi ei avalda, tunnistab sadama direktor Andrei Nikolajev, et hinnanguliselt sai sadam aprillisündmustest 400 000 tonni kaubakäivet juurde. Sadama eelmise aasta kogu kaubamaht oli 1,7 miljonit tonni. Aasta varem oli sadam vahendanud 1,1 miljonit tonni kaupa.

Kunda Sadamasse hakkas möödunud aasta suvel saabuma suuremal hulgal puidulastiga laevu. Põhjuseks oli väidetavad remonttööd Venemaa Oktoobri raudteel, mis ei lasknud enam Eestisse puidukoormatega kaubaronge saata.

Seetõttu leidsidki Venemaalt puidu importijad uue kiire lahendusena meretranspordi ja Kunda Sadama. Nikolajev annab endale siiski aru, et kui Oktoobri Raudtee koostöösoov Eestiga taastub, siis jätkab osa kliente puiduvedudeks raudtee kasutamist, kui see on neile mugavam ja soodsam.

Seetõttu on Nikolajev rahul, kui tänavu suudekase kaubamahtusid stabiliseerida. "Lisaks said kohalikud tööstused otseselt aru, kui tähtis on regionaalse Kunda Sadama olemasolu," on Nikolajev veendunud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt