Tanel Raig • 25. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Sadam kaotas aasta teise poolega esimese poolaasta edu

Tallinna Sadama eelmise aasta kaubamaht oli 36 miljonit tonni võrreldes aasta varasema 41,3 miljoni tonniga. Kaubamahtude vähenemise põhjuseks olid aprillisündmused ja selle järel toimunud kaubavoogude ümbersuunamised. Venemaalt lähtuvat vedellasti ja kivisöe vood suunati kaubaomanike poolt ümber Venemaa enda või teistesse piirkonna sadamatesse. Maist alanud kaubamahu järkjärguline kiire vähenemine toimus eeskätt puitlasti ja vedellasti arvelt. Kaubamahu struktuuris kasvas peamiselt Läänemere idakalda ja selle taguse piirkonna tarbimise arenguga seotud konteiner- ja veeremkauba ning uute sõiduautode maht. Konteinerkaubandust soosib ka kaubanduse kasvav trend kauba saatmiseks konteinerites, mis lihtsustab ja kiirendab kaubakäitlusega seotud toiminguid.

Koos kaubamahu vähenemisega langes Tallinna Sadama turuosa Läänemere idakalda suuremate sadamate hulgas - 11,9%lt 9,8%le.

Samuti vähenesid Tallinna Sadama tegevustulud ja efektiivsus. Tallinna Sadama eelmise aasta käive oli 1162 miljonit krooni ja kasum 473 miljonit krooni. Aasta varem olid tulemused paremad, kasum 1178 miljonit krooni ja kasum 546 miljonit krooni.

Kaubamahtude vähenemise tingimustes otsustati ümber vaadata ka Muuga sadama investeeringute plaan ja 2007. aastal Muuga sadamasse investeeringuid ei tehtud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt