Kosmose vandenõud 4: Illuminati ja Majestic-12

27. märts 2008, 13:10

Kui soovid alustada lugemist kosmosega
seotud konspiratsiooniteooriate sarja esimest lugu, siis alusta siit: Surnud kosmonaut

Konspiratsiooniteooriates on kindel koht salapärastel valitsusorganisatsioonidel. UFO-uurija William L. Moore väidab, et USA president Harry Truman, kes juhtis riiki aastail 1945-53, asutas salajase osakonna Majestic-12, mille ülesandeks oli tegeleda maaväliste tulnukatega.

Lugu algab 1984. aastal, mil Põhja-Hollywoodis elav Jaime Shandera sai Albuquerque’s postitatud kirja, millel puudus saatja aadress. Ümbrikus oli 35 mm filmirull. Kui film ilmutati, tulid ilmsiks kaheksa lehekülge dokumendist, mis oli koostatud 18. novembril 1952. Seal teavitas Valge Maja administratsiooni juht Roscoe Hillenkoetter äsja presidendiks valitud Dwight Eisenhowerit sellest, et on avastatud kahe avariisse sattunud kosmoselaeva jäänused. Toona inimkond veel kosmoselaevu välja lennutada ei suutnud.

Esimeses neist õnnetustest – juulis 1947 – leidsid võimud nelja tulnuka surnukehad. Dokumendi kohaselt andis president Harry Truman seejärel käsu luua leidude uurimiseks ülisalajane Majestic-12.

Shandera võttis kampa William L Moore’i ning lendas Washingtoni rahvusarhiivi, et leida viiteid dokumentidele, mis osutavad Majestic-12 olemasolule. Nad leidsid 1954. aasta juulist pärineva memo president Eisehoweri abilt kindral Robert Cutlerilt, mis viitas MJ-12 SSP-le (Special Studies Project), mille istung pidi toimuma Valges Majas 16. kuupäeval.

Kui see dokument 1987. aastal avalikustati, tekitas see tohutut vastukaja. Eeldatakse, et tegu on võltsinguga, kuid kes ja mis eesmärgil selle võltsis, on tänini selgusetu.

1987. aastal sai Briti kirjanik Timothy Good ühelt tundmatuks jäänud, kuid väidetavalt luureteenistusega seotud isikult dokumendi, mille oli koostanud Majestic-12. Pärast dokumendiga tutvumist tõi Good selle avalikkuse ette, samuti avalikustasid Moore ja Shandera oma dokumendid koos Cutleri memoga. Järgnes tohutu kära, asi jõudis isegi New York Timesi veergudele. Dokumentide põhjal algatas uurimise FBI ning kära nende dokumentide ümber kestab tänini.

Ühes on uurijad ühel nõul: tehniliselt on Majestic-12 dokument võltsing, kuid võltsija isik jäi saladuseks isegi FBIle. Ilmselt oli võltsijal ligipääs veidra sisuga ametlikule infole, mis polnud avalik. See omakorda on tekitanud kahtlusi, et luureorganisatsioonid võltsisid dokumendid selleks, et avalikkust eksitada. Majestic-12 dokumendid on igatahes UFO-ajaloo üks segasemaid pettusi.

Illuminati (valgustatud) on teine salaorganisatsioon, millel arvatakse olevat pistmist kosmosega. Nende kohta liigub ringi sadu erinevaid teooriaid, millest mõned väidavad, et tegu on organisatsiooniga, kellele edastavad raporteid kõik teised valitsused. Üks veidramaid väiteid on teooria, et Illuminati on inimeste ja tulnukate järeltulijad. Sama teooria järgi on Illuminati liikmed imendunud erinevate riikide valitsuste tippametitesse. Illuminati eesmärkideks on nimetatud nii lihtsat soovi maailma valitseda kui ka ettevalmistustööd ajaks, mil tulnukad Maa koloniseerivad.

Skeptikute sõnul ei ole Illuminati olemasolu kohta leitud mingeid tõendeid, kuid vandenõuteoreetikute sõnul on just tõendite puudus tõestuseks, et selline rühmitus on olemas. Illuminati lihtsalt töötab nii efektiivselt, et kõik tõendid on kustutatud.

Loe ka teisi osi: Maailmalõpp aastal 2012, Nihkuvad poolused, Roswell / Mehed mustas ja Planeet X.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing