Pärimusmuusika aida esimene rahvapidu

Mari Hiiemäe 28. märts 2008, 00:00

2005. aastal käima lükatud idee vanasse Kirsimäe aita pärimusmuusikakeskus rajada on nüüdseks lõpusirgele jõudnud. Ait on valmis ning valla uuteks muusikaprojektideks. Homme õhtul toimub aidas suurejooneline ning värvikirev avaüritus, millele tuleb omapoolset panust andma kogu aktiivsem osa Eesti tegevatest folkmuusikutest. Põnevaid külalisi saabub peole ka väljastpoolt Eestit.

Mitmeosalise peoõhtu avab Soome megavokaalgrupp MeNaiset, kes annab iseseisva kontserdi soome-ugri rahvaste muusikatraditsioonist inspireeritud paladest. Naabermaa leelotajate kontserdile järgneb kahetunnine gaalaosa "Ando ning sõbrad" etteaste nime all. "Seal on esindatud Eesti parimad muusikajõud ning ei puudu ka väliskülalised, kellest mõnega on paadunud folgihuviline ammugi tuttav," lubab kontserdi vedaja, Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Ando Kiviberg.

Oma muusikalise külakostiga tulevad aida valmimist tervitama Gruusia meeskoor Tbilisi täies koosseisus ja rahvatantsuansambel Merani. Palju muusikuid sõidab kohale Rootsist, Soomest ja Lätist. Loomulikult on kohal ka kodumaised pillimehed-lauljad - Tarmo Noormaa, Anu Taul, Juhan Suits, Jalmar Vabarna, Vägilased, Svjata Vatra jt.

Kuna ürituse programm on tihe ning esinejaid väga arvukalt, ei jagu esinejatele kuigi pikka lavaaega, et enda nägu pikalt ning põhjalikult avama hakata. Igale tervitaja saab ette kanda üks-kaks pala ning annab siis järje järgmistele. Publiku jaoks tähendab asjade selline korraldus võimalust näha lühikese aja jooksul väga kirevat ning rõõmsavärvilist läbilõiget väga paljude mitmepalgeliste esitajate loomingust.

Kivibergi sõnul on kõik õhtu jooksul üles astuvad muusikud head oma päritolumaa muusikatraditsiooni esindajad.

Kui avamisürituse kaks esimest vaatust, MeNaiset ning Ando ja sõprade esinemine, mööda on saanud, astuvad lavale Untsakad ja All Stars Külakapell, kelle sisustada on reibas tantsuõhtu.

Untsakad jätkavad uute üllatuste ning esinejatega. Kivibergi sõnul osalevad ühismängus koos Untsakatega All Stars Külakapelli nime all kõik aktiivsemad ning tuntumad tantsuks mängivad pärimusmuusikud üle Eesti. Külaliste hulgas domineerivad lõõtsamängijad. Untsakatega liitub kontserdi ajaks üle kümne külalismuusiku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing