Silvia Kruusmaa • 3. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Seli laenas miljoneid aktsiate vastu

ASi Estiko nõukogu esimees Neinar Seli võttis 25 miljoni krooni väärtuses Tallinki aktsiate tagatisel laenu, sest vajas lisaraha Tartu kaubanduskeskuse ehituse jaoks.

"Ära pole ma midagi müünud. Ma natuke repotasin, tegin likviidsust. Sellises seisus, kus kõik ostavad, ei ole vaja müüa," selgitas Seli. "Vaba raha oli vaja suurte investeeringute katteks. Panga jaoks on need aktsiad kuueks kuuks repotud. Kuue kuu pärast saan aktsiad tagasi, kui raha tagasi annan. 50% saan aktsiate väärtusest raha." Seli sõnul oli raha vaja kaubanduskeskuse jaoks. "Tartu kaubanduskeskuse sisustusasjad on kallimaks läinud ja on lisaraha vaja. Lisatagatiseks panin aktsiaid."

Aktsiate kohta märkis ettevõtja, et aktsiate müümise aeg on läbi, on hoidmise aeg. "Tõenäoliselt pole aktsiatega sel aastal midagi teha, müügimõtet pole mõtet arendada enne, kui majanduses seis normaliseerub," märkis Seli.

Vaadeldud 100 suurema aktsiaportfelliga aktsionärist on aktsiad juurde ostnud 18 ja müünud 9, ülejäänud aktsionärid vaadeldud ajal aktsiaid ei liigutanud.

Jaanuaris koostatud investorite TOPi esikolmik on muutunud. Esikohal on endiselt Rain Lõhmus, kes on oma ettevõtte Lõhmus Holdings kaudu aktsiad juurde ostnud. Endise investorite edetabeli teise koha omaniku Neinar Seli aktsiaportfelli väärtus on tunduvalt allapoole langenud, tema ligi 40 miljoni kroonine aktsiaportfell on kahanenud kirjeldatud tehingutega 10 miljonile kroonile.

Kolmandal kohal on endiselt Tõnis Kotkas, kes oma aktsiaid vahepeal liigutanud pole.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt