ÄP fototoimetus • 10. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Turismiuudised

Estravel hakkab müüma seitsme uue lennufirma pileteid, mis laiendavad eriti kaugreise plaanivate inimeste valikuvõimalusi.

Taiwani firma China Airlines, Saksa Condori, Aserbaidžaani Azerbaijan Airlinesi, Horvaatia Croatia Airlinesi, Vene Siberia Airlinesi, Kaliningradi oblasti KD Avia ja Monaco Heli Air Monaco pileteid broneeritakse maailma suurima lennupiletite broneerimissüsteemis Amadeus.

Estraveli asepresidendi Mauri Saarendi sõnul laiendavad lisandunud lennufirmad eriti eksootilistesse paikadesse reisida soovivate inimeste valikuvõimalusi.

Kokku väljastab Estravel lennupileteid 68 erineva lennufirma nimel.

Soome järvede alal asuv Kuopio lennujaam avas Iso-Jälä järve kaldal ainulaadse järveterminali, mis asub saja meetri kaugusel lennujaama reisiterminalist.

See ühendab lennujaama ning loodusreiside korraldajad, kes pakuvad teenuseid nagu purjetamine, paadi- ja kanuumatkad, jalgrattamatkad ja kalastamine suvel ning lumesaanimatkad ja suusatamine talvel.

Järveterminal on vastuvõtukohaks seikluspuhkust alustavatele turistirühmadele. Terminali saab kasutada ka koosolekute pidamiseks. Selle kaide äärest algavad tšarterkruiisid ning veebussiliinid, seal asuvad rendijahid- ja paadid ning teenuseid pakub vesilennuk-takso.

Lennufirma SAS uus keskkonnaeesmärk näeb ette süsinikdioksiidi (CO2) emissiooni vähendamist 2020. aastaks viiendiku võrra võrreldes 2007. aastaga.

See eeldab reisijate arvu kasvu neli protsenti aastas. Firma kõikide tootmisüksuste eesmärk on vähendada CO2 emissiooni 2020. aastaks poole võrra. Emissiooni vähenemise saavutamiseks on kaks võimalust: kasutada energiat senisest tõhusamalt ja kombineerida lennukikütust taastuvenergiaallikatega.

SASi eesmärk näitab olulist rõhuasetuse muutust, mille tõttu reisijate arvu kasvukõver ja emissiooni kasvukõver liiguvad vastupidises suunas. Kõigi eelduste kohaselt kasvab nõudlus lennureiside järele, samal ajal tuleb aga vähendada emissioonitaset, teatas SAS. Pikemas perspektiivis püüab SAS saavutada rahvusvahelise lennutranspordi assotsiatsiooni IATA eesmärki, milleks on viia keskkonnale kahjulike kasvuhoonegaaside emissioon aastaks 2050 nullini.

Soovides suurendada riiki külastavate turistide hulka, plaanib India hakata väljastama viisasid ka piiril, ütles maa turismiminister eelmisel nädalal.

Kui India siseministeerium seda algatust toetab, rakendatakse uudset piiriületuskorda pilootprojekti raames esmalt väikese arvu riikide kodanikele.

Eelmisel aastal külastas Indiat viis miljonit välisriikidest pärit turisti. Eesti kodanikele väljastab viisasid India saatkond Helsingis, viisalõiv on 780 krooni.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt