Eesti poisid panevad programmeerijatele päitsed pähe

Anne Oja 28. aprill 2008, 00:00

SourceKibitzeri juht Mark Kofman ütles, et nende loodud EyeQ teenus suurendab tarkvaraarenduse efektiivsust 10%.

"EyeQ teenuse kasutamine suurendab efektiivsust kuni 10%, seda projekti suurema läbipaistvuse, teadmiste lihtsama ülekandmise ja võtmeisikute korrektse identifitseerimise kaudu," rääkis Kofman aripaev.ee-le.

Arvestades programmeerija tunnihinnaks 500 krooni, säästab efektiivsuse tõus umbes 8000 krooni kuus. "20 programmeerijast koosneva meeskonna puhul teeb see 2 miljonit säästu aastas," arvutas Kofman.

EyeQ lihtsustatud variant maksab 20 eurot ehk umbes 300 krooni kuus iga analüüsitud programmeerija kohta.

Kofmani sõnul suunab EyeQ teenus praegu pisut rohkem kui kümne tarkvaraarendusprojekti juhtimist, jälgimisel on sadakond programmeerijat.

Kuna EyeQ tuli turule alles selle aasta alguses, on kasumist Kofmani sõnul veel vara rääkida. Tänavuseks käibeks prognoosib ta 150 000 eurot ehk üle 2,3 miljoni krooni.

Siiamaani töötas SourceKibitzeris kaks inimest, aasta lõpuks on ettevõttel plaan kasvada kümne inimeseni.

MarkITi tegevjuht Andres Agasild ütles, et Eestis välja arendatud programmeerijate töö mõõtmise tehnoloogia on huvitav ja selle kasutuselevõttu tasub kaaluda.

"Mõõtmine on äris väga oluline," ütles Agasild. "Ausalt öeldes vaataks sellele asjale aga väga tõsiselt otsa küll," vastas ta küsimusele, kas nad plaanivad programmeerijate mõõtmise teenust tarbima hakata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:30

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing