EL uuendas lennufirmade musta nimekirja

ÄP 30. aprill 2008, 00:00

Kaks aastat pärast seda, kui kehtestati esimene ühenduse nimekiri lennuettevõtjatest, kelle suhtes kohaldatakse Euroopa Liidus tegevuskeeldu, võttis Euroopa Komisjon nüüd vastu seitsmendat korda ajakohastatud nn musta nimekirja.

Uues nimekirjas kehtestab komisjon tegevuskeelu veel ühe Ukraina lennuettevõtja (Ukraine Cargo Airways) kõikide lendude suhtes. Samuti hakkas kehtima keeld Kongo lennufirma Hewa Bora Airways kogu tegevuse suhtes. Tähelepanelikult jälgitakse parandusmeetmete rakendamist lennufirmades Mahan Air Iraanist, TAAG Angola Airlines ja kõiki Indoneesia lennufirmasid, kes jäävad praegu nimekirja.

Euroopa Komisjoni transpordi eest vastutav komisjoni asepresident Jacques Barrot ütles: "Kaksipidi mõtlemist ei ole - nimekirja kantakse riigid ja lennufirmad, kes ei võta otsustavaid meetmeid ohutuspuudujääkide kõrvaldamiseks."

Ukraine Cargo Airways on kolmas Ukraina lennufirma, mis kantakse musta nimekirja. Ees on seal ootamas juba Ukraina lennufirmad Volare ja Ukrainian Mediterranean Airlines. Komisjon saadab Ukraina ametiasutustele selge sõnumi, et nad tugevdaksid ohutusnormide täitmise tagamist.

Kongo lennuettevõtjal Hewa Bora, kellel siiani lubati nüüdseks kehtivuse kaotanud erikorra alusel lennata ühe õhusõidukiga, keelati tegevus ühenduses, nagu on see ka kõigi teiste Kongo Demokraatlikus Vabariigis lennundusloa saanud lennufirmadega.

Praeguse seisuga on ühenduse nimekirjaga keelustatud kõigi Ekvatoriaal-Guinea, Indoneesia, Kõrgõzstani, Libeeria, Sierra Leone, Svaasimaa ja Kongo Demokraatliku Vabariigi lennufirmade tegevus. Lisaks sellele on Euroopa Liidus täielikult keelatud üheksa üksiku lennuettevõtja tegevus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing