Sampol ja Nordeal 40% rohkem laene

ÄP 30. aprill 2008, 00:00

Sampo Panga tänavuse esimese kvartali puhaskasum oli 124 miljonit krooni, mullu sama ajaga võrreldes kasvas kasum enam kui kaks korda. Nordea Eesti kasum oli tänavu esimese kvartali lõpus 78 miljonit krooni, 17% enam kui mullu.

"Omakapitali tootlikkus 34% on hea tulemus. Nii laenude kui ka hoiuste mahud kasvasid aasta esimesel kolmel kuul jõudsalt ja ületasid turu keskmist kasvu," märkis Sampo Panga juht Aivar Rehe. "Ettevõtete laenuportfell kasvas esimeses kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 49% ja eraisikute oma 36%. Võrdlemisi tugev laenunõudlus kinnitab, et nii Eesti eraisikud kui ka ettevõtted on muutunud majandusolukorras hästi kohanenud."

Nordea Eesti juhataja Vahur Krafti sõnul on üheks kõnekamaks tulemuseks kasvanud korporatiivklientide varade maht. "See on segment, kus soovime turust kiiremini kasvada," lausus Kraft. Tema hinnangul joonistub välja ka eraisikute laenude kasvutempo raugemine. "Oma osa on siin nõudluse ja pakkumise vähenemisel, mis tuleneb ettevaatlikumast finantsplaneerimisest - osa inimesi on avalikkuses kõlanud prognoosidest ja hoiatustest ehmunud, osa on asunud äraootavale seisukohale," lisas Kraft.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing