ÄP fototoimetus • 4. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Uudised

Lasteriietega tegeleva Lenne omanik Urmas Leeman ütles, et kuigi nendele kuuluv kinnistu jääb kõrghoonete teemaplaneeringu alasse, lubab Tallinna linnavalitus neil arendada kuni 8korruselisi hooneid.

"Meil on detailplaneering algatatud. Võib-olla kaugemas tulevikus on plaanid sinna midagi ehitada, aga lähema viie aasta perspektiivis küll ei ole. Praegusel hetkel on sinna planeeritud 8korruselised hooned. Siiamaani ei ole linn luba andnud kõrgemateks hooneteks. Linnal oli kindel seisukoht, et Pärnu mnt 137 on kõrgem tükk ja sinna on lubatud kõrghoone, aga ülejäänud territooriumile pole luba antud. Võib-olla tulevikus see muutub, kuna detailplaneeringut on võimalik muuta," kommenteeris Lenne omanik Urmas Leeman.

Lennele kuuluvad kõrghoonete teemaplaneeringusse kantud kinnistud Saku, Türi ja Kohila tänaval, mida plaanitakse arendada koos Mööbli kinnisvaraga.

Tallinna ringkonnakohus otsustas 29. aprillil Supeluse 22 hoone juurdeehituse lammutamist mitte peatada.

Pärnu linnavalitsuse korraldusega 21. augustist 2006 tehti ASile Pärna ettekirjutus lammutada Supeluse 22 hoone juurdeehitus. OÜ Bluewater sõlmis 21. jaanuaril 2008 müügi- ja asjaõiguslepingu Supeluse 22 kinnistu omandamiseks.

OÜ Bluewater esitas halduskohtule kaebuse ettekirjutuse sundtäitmise keelamiseks koos esialgse õiguskaitse taotlusega.

Tallinna halduskohus jättis 14. aprillil esialgse õiguskaitse taotluse rahuldamata.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt