Mariliis Pinn • 6. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna Sadam investeerib 860 mln kr konteinerterminali

ASi Tallinna Sadam nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul on vaja globaalsetes tarneahelates konkureerimiseks uusi tooteid ja teenuseid. Neid mõjureid, mis domineerisid transiitvedude kasvul veel lähiminevikus, enam pole. "Rahvusvahelises kaubavahetuses Läänemere regioonis tuleb arvestada peamiselt konteinerite veo ja sõiduautode transiidiga," märkis Seli.

Seli sõnul kulub laienduse väljaehitamiseks kaks aastat. Kui Hiina partneritega läbirääkimised edenevad, nende soovid ja nõudmised selginevad ning lepitakse kokku, kes täpselt millesse investeerib, siis on see piisav aeg, mille jooksul saab plaanidesse ka muudatusi teha.

Seli sõnul on ASi Tallinna Sadam nõukogu analüüsinud konteinervedude kasvuprognoose Läänemere piirkonnas ning on leidnud kuni 500 000 TEU konteineri käitlemiseks piisavaid garantiisid, et projektiga Tallinna Sadamas edasi minna. "See investeering on suunatud nii Eesti kohaliku kui ka teiste Balti riikide konteinerituru üha kasvava nõudluse rahuldamiseks põhja-lõuna suunal," lisas Seli.

Kogu Muuga sadama idaosa väljaehitamise projekti arutelu jätkab Tallinna Sadama nõukogu sügisel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt