Tallinna Sadam investeerib 860 mln kr konteinerterminali

Mariliis Pinn 07. mai 2008, 00:00

ASi Tallinna Sadam nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul on vaja globaalsetes tarneahelates konkureerimiseks uusi tooteid ja teenuseid. Neid mõjureid, mis domineerisid transiitvedude kasvul veel lähiminevikus, enam pole. "Rahvusvahelises kaubavahetuses Läänemere regioonis tuleb arvestada peamiselt konteinerite veo ja sõiduautode transiidiga," märkis Seli.

Seli sõnul kulub laienduse väljaehitamiseks kaks aastat. Kui Hiina partneritega läbirääkimised edenevad, nende soovid ja nõudmised selginevad ning lepitakse kokku, kes täpselt millesse investeerib, siis on see piisav aeg, mille jooksul saab plaanidesse ka muudatusi teha.

Seli sõnul on ASi Tallinna Sadam nõukogu analüüsinud konteinervedude kasvuprognoose Läänemere piirkonnas ning on leidnud kuni 500 000 TEU konteineri käitlemiseks piisavaid garantiisid, et projektiga Tallinna Sadamas edasi minna. "See investeering on suunatud nii Eesti kohaliku kui ka teiste Balti riikide konteinerituru üha kasvava nõudluse rahuldamiseks põhja-lõuna suunal," lisas Seli.

Kogu Muuga sadama idaosa väljaehitamise projekti arutelu jätkab Tallinna Sadama nõukogu sügisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing