Elioni merekaabli lõhkunud Kõuhknate firma läks pankrotti

Anne Oja 12. mai 2008, 00:00

Kuressaare kohtumajas jätkus reedel kohtuprotsess, milles Elion Ettevõtted kunagiste tippärimeeste Tiit ja Toomas Kõuhkna firmalt optilise merekaabli parandamiseks 1,25 miljonit krooni nõuab.

Oma Saar kirjutas märtsi alguses, et eelistungil ajas toona likvideerimisel olnud Moonsund Shipping kahjutasu maksmisele nelja sõraga vastu, kuna polevat üldse kindel, et just nende laev möödunud kevadel optilist kaablit vigastas.

Ühtlasi seadis Moonsund Shippingu esindaja kahtluse alla, et Elioni kaabel viga sai ning et selle parandamine 1,25 miljonit krooni maksab.

Elion Ettevõtete esindaja ütles eelistungil, et telekomifirma pole merekaablit veel parandanud, kuid kohaliku oskustööjõu puudumise tõttu maksab kaabliparandus tõepoolest nii palju. Paranduskuludele lisandub ärile tekitatud 400 000kroonine kahju.

Pärast kahjunõude kohtusse jõudmist algas kibekähku Moonsund Shippingu likvideerimisprotsess, mille käigus likvideerija ettevõtte põhivara müüki paiskas. Ega kuigi palju müüa polnudki: ligikaudu pool sajandit vana ujuvkraana ja vedurlaev ning 1993. aastal ehitatud tuukrilaev, loetles Oma Saar. Laevad olid koormatud hüpoteekidega.

Elion süüdistas eelistungil Moonsund Shippingut pahatahtlikkuses. Kui vara müük oleks õnnestunud, tulnuks Elionil oma suu kahjutasust puhtaks pühkida.

Praeguse seisuga võlgneb Moonsund Shipping üle poole miljoni krooni makse.

Kohus kuulutas firma pankrotiotsuse välja 17. aprillil ja märkis, et see jõustub viivitamatult. Võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 22. mail.

Kõuknad on ka varem ebamugavaist kohustusist pankroti abil vabanenud. Nii läksid paariaastase vahega pankrotti Hiiu Kaluri tütarfirmad Dagotar ja Permare.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing