Arenevad turud toibuvad nokaudist

Tõnis Oja 20. mai 2008, 00:00

Arenevad turud on selle aasta alguse kaotuse tagasi teinud ning kerkisid eile esimest korda 2007. aasta lõpu tasemest kõrgemale.

Nn arenevate turgude aktsiate hinnaliikumist järgiv MSCI Emerging Markets Indeks kerkis eile 1245,93 punktini, mis on kõrgem kui eelmise aasta viimasel päeval (1245,59 punkti). Siiski on see veel kaheksa protsendi võrra madalam eelmise aasta 1. novembri kõrgeimast tasemest, mis oli 1345,18 punkti.

On selge, et tugevad arenevad turud on iga positiivse stsenaariumi tugevaks koostisoasaks, ütles uudisteagentuurile Reuters investeerimisfirma Barings Asset Management investeerimisstrateeg Matthias Siller. "Mitu neist turgudest naudivad toorainebuumi ja paljude ettevõtete aktsiad on naeruväärselt odavad," lisas ta.

"Niikaua, kui me näeme kõrgeid toorainehindu, jäävad arenevad turud endiselt kerkima," kinnitas Bloombergile investeerimisfirma Morgan Asset Management fondijuht Walter Hellwig.

Tegelikult on aasta alguse nokaudist toibumas suurem osa aktsiaturgudest, kuid arenevate turgude indeks on esimene, mis on jõudnud aasta alguse kaotuse tagasi teha.

Bloombergi hinnangul on toibutud eelkõige tänu Brasiilia, Taivani ning Venemaa aktsiaturgudele.

Ladina-Ameerika suurima terasetootja Gerdau aktsia hind on sel aastal kerkinud 54 protsenti. Brasiilia sisenõudlus kasvab kaks korda kiiremini, kui rahvusvaheline eelõige tänu autotootjatele ning ehituskompaniide nõudluse kasvule.

Venemaa naftakompanii Lukoili aktsia hind on kerkinud 27 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing